کد خبر: ۸۸۱۳۶
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۰:۳۷
گروه استان‌ها - مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پرند گفت: شهر پرند به‌عنوان بزرگترین پایلوت مسکن مهر به حساب می‌آید که در طرح نهضت ملی مسکن در شهر پرند ۶۵ هزار واحد مسکن ساخته می‌شود.
۶۵ هزار واحد طرح نهضت ملی مسکن در پرند ساخته می‌شود

محسن وطن خواهی در گفت‌وگو با آرانيوز در پرند با اشاره به آغاز نهضت ملی مسکن اظهار داشت: شهر پرند بعنوان بزرگترین پایلوت مسکن مهر به حساب میآید بنابراین در طرح نهضت ملی مسکن حدود 65 هزار واحد در پرند ساخته شود.

وی از آغاز ساخت 5700 واحد ملی مسکن در ماه‌های گذشته خبر داد و افزود: امروز کلنگ 3 هزار واحد از طرح ملی مسکن به صورت رسمی در شهر پرند زده شد که از چند روز قبل پیمانکار این پروژه تحت عنوان قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) آغاز به کار کرده و قرار براین است تا 15 ماه آینده این پروژه به بهره برداری برسد که همزمان با ساخت آن خدمات روبنایی شامل مسجد، مدرسه، فضای سبز، فضای بازی برای کودکان توسط بخش خصوصی همزمان ساخته و به بهره برداری خواهد رسید.

مدیر عامل شرکت عمران در ادامه گفت: این پروژه در بهترین مکان شهر پرند و در نزدیکی مرکز شهر واقع شده که خدمات زیربنایی و روبنایی کم و بیش در کنار این پروژه قرار دارد البته تفاوت این طرح با طرح‌های قبلی این است که همزمان با ساخت این پروژه تمام خدماتی که نیازمند یک محله است همراه آن ساخته خواهد شد.

وطن خواهی با اشاره به تسهیلات مناسب برای پروژه نهضت ملی مسکن عنوان کرد: خوشبختانه دولت تمام تلاش خود را برای این امر مهم گذاشته و برای آماده سازی آن وام مناسبی حدود 450 میلیون تومان در نظر گرفته و البته این میزان از تسهیلات بستگی به سیاست‌های دولت و بانک مرکزی دارد و همچنین بر اساس شرایط عمومی مردم تعیین خواهد شد.

وی با شاره به اینکه جزییات پرداخت اقساط بر عهده وزارتخانه است ابراز داشت: سعی بر آن شده است تا مردمی که نیازمند مسکن هستند قادر به پرداخت اقساط وام در بلند مدت باشند و در شهر پرند به دلیل اینکه تمامی ارضی املاک و دارایی‌ها متعلق به خود دولت است هر کجا که نیاز باشد کمک های ویژه دولت را خواهیم داشت.

وطن خواهی با اعلام اینکه شهر جدید پرند بخشی از نیازهای مسکن شهر تهران را تامین خواهد کرد، گفت: نزدیک به 200 هزار متقاضی مسکن در شهر پرند ثبت نام کردند که پس از پالایش، درصدی از کسانی که شرایط چهارگانه تعریف شده را داشته باشند واجد شرایط خواهند شد.

وطن خواهی با اشاره به تعهدات شرکت عمران نسبت به ساخت پروژه ها تصریح کرد: یکسال قبل کلنگ و عملیات اجرایی تعاونی مسکن فرهنگیان بر زمین خورد و امروز شاهد پیشرفت فیزیکی 90 درصد از آن پروژه هستیم و تا دو ماه آینده به بهره برداری خواهد رسید و امروز پروژه 3 هزار واحدی کلنگ خورد که امید است تا 15 ماه آینده با توجه به پیمانکار متعهدی که این پروژه دارد به بهره برداری برسد.

مدیر عامل شرکت عمران در پایان از بسته شدن پرونده مسکن مهر در شهریور ماه سال جاری خبر داد و خاطرنشان کرد: 4 هزار واحد مسکن مهر در شهر پرند هنوز به بهره برداری نرسیده است که امید است تا پایان شهریورماه امسال به مردم تحویل داده شود البته حدود 900 واحد مسکن مهر با مشکلات حقوقی مواجه است که پرونده آنها در دستگاه قضایی در حال بررسی است و به موضوع آن‌ها نیز رسیدگی خواهد شد.

 

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها