کد خبر: ۸۸۱۱۴
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۱
گروه استان‌ها- سرپرست اداره کل صنعت معدن و تجارت استان گلستان از روند کاهشی قیمت برخی از اقلام در گلستان خبر داد و گفت: در تامین، تولید و عرضه اقلام مورد نیاز هیچ‌گونه مشکلی وجود ندارد.
روند کاهشی قیمت برخی اقلام در استان گلستان/ افزایش ۵ برابری مجازات سودجویان

به گزارش آرانيوز از گرگان، درویشعلی حسن‌زاده صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در هفته قبل با کمبود برخی اقلام مانند روغن و ماکارونی در استان روبه‌رو بودیم اما با برنامه‌ریزی‌ها و اقدامات موثری که انجام شد، اکنون کمبود محسوسی نداریم و این اقلام در حال توزیع است.

حسن زاده ادامه داد: نیاز ماهانه استان به ماکارانی 450 تا 500  تن است و در روز‌های اخیر 250 تن به استان وارد و توزیع کردیم.

وی اضافه کرد: در حال حاضر ماهانه بیش از 16 هزار تن روغن در استان گلستان تولید می‌شود در حالی‌ که مصرف استان سه هزار و 500 تن است و مازاد تولید به دیگر استان‌ها ارسال می‌شود.

سرپرست اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان گلستان همچنین به وضعیت بسیار خوب تولید و تامین گوشت مرغ در استان اشاره کرد و گفت: در استان گلستان روزانه 700 تن تولید گوشت مرغ داریم در حالی‌که مصرف روزانه استان 120 تن است و مازاد نیاز استان در این بخش هم به دیگر استان‌ها ارسال می‌شود.

حسن زاده افزود: در بخش لبنیات نیز در داخل گلستان تولیدکننده‌های بزرگی داریم که علاوه بر تامین نیاز استان، ارسال به سایر مناطق کشور و حتی صادرات داریم. در تامین، تولید و عرضه سایر اقلام نیز هیچ‌ گونه مشکلی وجود ندارد.

سرپرست اداره کل صنعت، معدن و تجارت گلستان تاکید کرد: در حوزه‌های نان، دارو و بنزین، دولت این اطمینان خاطر را داده است که تغییر قیمتی نداشته باشیم.

وی با تاکید بر تداوم نظارت‌ها و پایش بازار استان ، افزود: از هفته گذشته نظارت بر بازار تشدید یافته و بازرسان این اداره کل با همکاری بازرسان اتاق اصناف ، تعزیرات حکومتی و همیاران بسیج در دو نوبت صبح و عصر بازار استان را پایش می‌کنند.

حسن زاده گفت : مردم می‌توانند هر گونه تخلف را با شماره‌های 124 اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان و 135 اداره کل تعزیرات حکومتی گزارش کنند.

تقی حسام، مدیرکل تعزیرات حکومتی گلستان نیز از افزایش 5برابری مجازات‌ها برای محتکران، متخلفان، گران فروشان، سودجویان و مخلان بازار خبر داد.

حسام گفت: به شدت با این افراد سودجو برخورد می‌کنیم و اختیار پلمب تا نصب پارچه بر روی واحد متخلف را داریم.

 

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار