کد خبر: ۸۸۰۴۸
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۷
نماینده مردم شاهین شهر در مجلس با طرح سوال خود از وزیر اقتصاد، علت تفاوت در نرخ کارمزد دریافتی از نقل و انتقال پول در نظام بانکی را خواستار شده است.

متن سوال نماینده مجلس از وزیر اقتصاد درباره تفاوت نرخ کارمزد نقل و انتقال پول در نظام بانکی

به گزارش آرانیوز، حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین شهر در مجلس شورای اسلامی در طرح سوالی از سید احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی علت تفاوت در نرخ کارمزد دریافتی از نقل و انتقال پول در نظام بانکی را جویا شده است.

متن کامل سوال نماینده شاهین شهر از وزیر امور اقتصادی و دارایی به شرح زیر است:

خلاصه سؤال: علت متفاوت بودن نرخ کارمزد دریافتی در نقل و انتقال پول در نظام بانکی و درگاه‌های الکترونیکی بانک‌ها چیست؟

شرح سؤال: همان گونه که مستحضرید در نظام بانکی بابت نقل و انتقال پول تحت عناوین ساتنا، پایا و ... براساس میزان مبلغی که نقل و انتقال داده می‌شود کارمزد دریافت می‌‌شود به عبارت دیگر هرچه مبلغی که منتقل می‌‌شود بیشتر باشد میزان کارمزد دریافتی نیز بیشتر محاسبه می‌‌شود. این نحو دریافت مبلغ در حالی است که برای نقل و انتقال مبالغ بین بانک‌ها میزان مبلغ تأثیری نداشته و برای همه نقل و انتقالات بین بانکی یک نوع عملیات توسط کارمندان و سامانه بانک‌ها انجام می‌‌شود. دلیل متفاوت بودن نرخ کارمزد دریافتی در نقل و انتقال پول در نظام بانکی و درگاه‌های الکترونیکی بانک‌ها چیست؟ آیا برای انتقال مبالغ بالاتر عملیات خاص و ویژه ای انجام می‌‌شود که میزان نرخ کارمزد آن متفاوت است؟ یا در فرایند انتقال پول از یک کارت بانکی به یک کارت بانکی دیگر میزان مبلغ انتقالی در میزان کارمزد دریافتی موثر است اما هیچ تفاوتی در ماهیت نقل و انتقال مبالغ بالاتر با مبالغ کمتر وجود ندارد. علت چیست؟

انتهای پیام/

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار