کد خبر: ۸۷۷۷۱
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۸:۰۰
گروه استان‌ها ــ عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: تنها راه حذف ارز ترجیحی جایگزین کردن آن با کمک‌های نقدی به مردم است.
عضو کمیسیون بودجه مجلس: تنها راه حذف ارز ترجیحی جایگزین کردن آن با کمک‌های نقدی به مردم است

جبار کوچکی‌نژاد در گفت‌وگو با آرانيوز در رشت، درباره عدم ملموس بودن نتیجه کاهش نرخ تورم در بازار اظهار داشت: با وضعیت موجود در بازار و قیمت کالاها اظهار نظرهایی که مسئولان درباره کاهش نرخ تورم عنوان می‌کنند کارشناسی شده نیست.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تصریح کرد: این موضوع که با حذف ارز 4 هزار و 200 تومانی در سال 1401 بسیاری از کالاهای اساسی مانند گوشت، روغن، تخم مرغ و سایر موارد افزایش چند برابری پیدا می‌‌کند قابل پیش‌بینی بود.

عضو مجمع نمایندگان استان گیلان در مجلس با بیان اینکه علاوه بر این اینکه نرخ تورم نیز به سرعت افزایش می‌یابد از همان ابتدا پیش‌بینی می‌شد ابراز داشت: مسئولانی که از افزایش 10 درصدی تورم خبر می‌دادند اطلاعات ضعیفی داشتند.

وی با اشاره به اینکه طبق قانون تنها راه حذف ارز ترجیحی جایگزین کردن آن با کمک‌های نقدی به مردم است خاطرنشان کرد: دولت در این حوزه انسجامی ندارد و در حوزه دارو نیز با افزایش چند برابری قیمت این عدم انسجام وجود دارد.

کوچکی‌نژاد با بیان اینکه تنها راه کمک به مردم برای خرید دارو، تقویت پوشش بیمه‌ای برای دارو و تقویت تأمین اجتماعی و بیمه سلامت است گفت: طبق قانون بنا شد بیمه سلامت همه افراد را تحت پوشش قرار دهد تا داروها نیز پوشش بیمه‌ای داشته باشد.

نماینده مردم رشت و خمام در مجلس با بیان اینکه متأسفانه دولت در این بخش انسجام نداشت و مردم دچار آسیب شدند اذعان داشت: مسیر کمک به مردم مسیر روشنی است و اظهارنظرهای مسئولان درباره کاهش تورم برای بنده نیز جای تعجب دارد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس درباره نظارت مجلس بر اجرای شفافیت در بخش‌های دولتی عنوان کرد: مجلس طرح شفافیت قوای سه گانه را تصویب کرده است و به دولت اعلام کرد که شفافیت را در همه بخش‌ها به اجرا در بیاورد.

وی با بیان اینکه در حوزه بانکی نیز باید شفافیت باشد و بانک‌‌ها اقدام به افشای اسامی بدهکاران بانکی کنند گفت: همچنین شفافیت در حوزه شرکت‌های دولتی نیز مدنظر بوده و هیئت مدیره‌ها باید دریافتی‌های خود را در سامانه در معرض دید عموم قرار دهند.

کوچکی‌نژاد با بیان اینکه کمتر از 50 درصد بخش‌های دولتی شفافیت را اجرایی کرده‌اند اظهار داشت: از آن جایی که مردم به شدت خواهان شفاف‌سازی هستند دولت باید این کار را انجام داده و اجرای شفافیت در همه بخش‌های مختلف را دنبال کند.

 

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار