کد خبر: ۸۷۳۳۴
تاریخ انتشار: ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۶
نماینده سراوان در مجلس گفت: برنامه‌های مطرح شده از سوی وزرای اقتصاد و جهاد کشاورزی در جلسه امروز مجلس برای پیشگیری از بیماری است اما هم اکنون عارضه ایجاد شده و باید برای آن تدبیر کرد.

باید برای حل مشکل گرانی تدبیر کرد

به گزارش آرانیوز ملک فاضلی نماینده مردم سراوان در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز(یکشنبه 18 اردیبهشت) مجلس شورای اسلامی درباره توضیحات وزرای اقتصاد و جهاد کشاورزی درباره گرانی آرد و کالاهای اساسی، اظهار داشت: آنچه را که امروز از زبان وزرای اقتصاد و کشاورزی شنیدیم توضیح واضحات بوده و این گویای عدم حضور دولت در جامعه است.

وی افزود: وقتی دولت از جامعه بی خبر باشد احساس توانمندی می کند، زمانی که حداقل ها در جامعه وجود نداشته باشد و توان خرید مردم به صفر برسد، چگونه می توان ساز وکاری برای افزایش توان جامعه ایجاد کرد.

نماینده مردم سراوان خاطر نشان کرد: متاسفانه ما به آنچه که می گوییم ایمان نداریم و این گویای بی برنامگی وزرا بوده که نمی دانند در کجا قرار داشته و نمایندگان چه می گویند؛ متاسفانه ناتوانی دولت در حدی است که نمی توان از توانایی های آن صحبت کرد، در استان سیستان و بلوچستان که محرومیت به اوج خود رسیده است و در طول ماه مبارک رمضان نان و روغن بسیار کمیاب بوده و آب ها خشکیده است.

فاضلی بیان داشت: مردم یک منطقه شهری در طول ماه برای هر خانواده 5 نفره تنها 1500 لیتر آب آن هم برای تمامی مصارف دریافت می کنند، اگر آب و نان نیست پس توانمندی دولت تنها یک بازی  است، اگر می خواهیم گرانی ها را ارزیابی کنیم باید ببینیم درآمد جامعه متناسب با گرانی ها افزایش پیدا کرده است یا خیر! وقتی این اتفاق رخ نداده طبیعتا برنامه های وزرا برای مردم محسوس و موثر نخواهد بود.

وی ادامه داد: پرداخت یارانه باعث شده مردم ناتوان تر شوند، برنامه های طرح شده برای پیشگیری از بیماری است اما هم اکنون عارضه ایجاد شده و باید برای آن تدبیر صورت بگیرد؛ برنامه های فعلی برای درمان عارضه موثر نیست.

نماینده مردم سراوان در مجلس تصریح کرد: دولت جامعه را به حال خود رها کرده و به این فکر نمی کند که آیا مردم نان دارند یا خیر.

فاضلی گفت: بحث های فعلی باید یک سال گذشته برای پیشگیری از افزایش قیمت ها مطرح می شد نه اینکه هم اکنون که گرانی ها در جامعه ایجاد شده است.

انتهای پیام/

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار