کد خبر: ۸۷۱۵۴
تاریخ انتشار: ۱۵ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۸:۴۴
سرپرست جمعیت هلال احمر گلستان از اجرای عملیات 19 ساعت نجات برای یک گروه 15 نفره کوهنوردی در اتفاعات گلستان خبر داد.

به گزارش آرانیوز از گرگان، قاسم غریب‌آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در گرگان اظهار کرد: ساعت ۱۶ و ۴۷ دقیقه روز گذشته از طریق همکارانمان در سمنان گزارش مفقودی ۱۵ کوهنورد در ارتفاعات گلستان به مرکز ندای امداد ۱۱۲ استان گزارش شد.

وی ادامه داد: براساس تماس‌های انجام شده و بررسی اظهارات نخست امدادخواهان و بکارگیری تجهیزات الکترونیکی و بروز، منطقه احتمالی مفقودی این گروه کوهنوردی منطقه «تکیانو» دهنه «زرین‌گل» شهرستان علی‌آبادکتول تعیین شد.

سرپرست جمعیت هلال احمر گلستان خاطرنشان کرد: بلافاصله دو تیم امداد کوهستان با تجهیزات لازم به منطقه اعزام و عملیات جست‌وجو را آغاز کردند.

غریب‌آبادی خاطرنشان کرد: این افراد یک گروه ۱۵ نفره کوهنوردی بودند که از استان خراسان شمالی به ارتفاعات گلستان عزیمت کرده که به دلیل شرایط حاکم بر منطقه، مسیر را گم کرده و نتوانستند ادامه مسیر دهند.

وی اضافه کرد: با وجود صعب العبور و مه آلود بودن منطقه و بارندگی شدید عملیات جست‌وجو و نجات با میزان خطر بالا برای نیروهای نجاتگر انجام شد.

سرپرست جمعیت هلال احمر گلستان خطرنشان کرد: پس از ۱۹ ساعت جست‌وجو و تلاش، این ۱۵ نفر ظهر امروز توسط نجاتگران هلال احمر پیدا شد و به نقطه امن منتقل شدند.

غریب‌آبادی بیان کرد: تقاضای ما از کوهنوردان و گردشگران این است قبل از انجام صعود و حضور در مناطق کوهستانی و پر خطر، از وضعیت آب و هوا مطلع شده، افراد مطلع به مسیر و حرفه‌ای را به همراه داشته و تمامی نکات پیشگیری و احتیاط را مدنظر قرار دهند.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها