کد خبر: ۸۶۰۷۸
تاریخ انتشار: ۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۴
گروه استان‌ها- استاندار هرمزگان از موافقت وزیر کشور با تاسیس ۴۵ دهیاری جدید در روستاهای استان هرمزگان خبرداد.

به گزارش آرانیوز از بندرعباس، مهدی دوستی ظهر امروز  جلسه با برخی مسئولان استانی اظهار داشت: یکی از مبناهای دولت سیزدهم توسعه روستایی و افزایش ضریب خدمات دهی است.

وی افزود: بر همین مبنا از اوایل شروع به کار در استان هرمزگان، یکی از اولویت‌ها را پیگیری تاسیس دهیاری در روستاهای فاقد این امکان تعریف کردیم و بنا به درخواست‌های ارجاعی به استانداری تلاش شد با رایزنی‌ مجوز تاسیس دهیاری برای این روستاها اخذ شود. 

استاندار هرمزگان گفت: خوشبختانه با نگاه مثبت وزارت کشور و موافقت وزیر، توانستیم مجوز تاسیس 45 دهیاری جدید را برای استان هرمزگان بگیریم. 

وی تصریح کرد: یکی از مولفه‌ها در گرفتن این مجوز، دارا بودن شرایط لازم روستاها برای تاسیس دهیاری بود که به لحاظ تعداد خانوار (20 خانوار) و جمعیت ساکن در روستا، تعداد 45 روستا در مناطق مختلف استان امکان تاسیس دهیاری خواهند داشت.

دوستی گفت: بر همین مبنا، 2 روستا در حوزه شهرستان بستک، 7 روستا در شهرستان بشاگرد، 11 روستا در بندرعباس، 3 روستا در بندرلنگه، 9 روستا در شهرستان جاسک، 6 روستا در شهرستان حاجی آباد، 3 روستا در شهرستان سیریک، 2 روستا در شهرستان میناب، 1 روستا در شهرستان پارسیان و 1 روستا نیز در شهرستان قشم مجوز تاسیس دهیاری گرفتند.

وی افزود: با احداث دهیاری در این روستاها قطعا میزان خدمات دهی به مردم شریف استان در نقاط مختلف افزایش خواهد یافت و دهیاران این روستاها می‌توانند پیگیر حل مشکلات و رساندن امکانات مناسب به مردم باشند.

دوستی تصریح کرد: یک‌ دهیاری فعال می تواند علاوه بر انجام امورات خدماتی و عمرانی روستا با تعریف و پیگیری پروژه های مختلف در اشتغال و ارتقا سطح اقتصادی مردم روستا نیز تاثیر بسزایی داشته باشد.

استان هرمزگان 1704 روستا دارد که پیش از صدور این مجوز تعداد 1212 روستای آن دارای دهیاری بودند و با مجوز صادر شده این تعداد به 1257 دهیاری رسید‌.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار