کد خبر: ۸۳۸۰
تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۳۹۴ - ۰۹:۴۶
مدیر کل کنسولی وزارت امور خارجه کاردار عربستان را احضار کرد و نسبت به هرگونه تعلل و بی‌تفاوتی درباره شناسایی مفقودین، تجهیز و ارسال جنازه پاک قربانیان فاجعه دردناک حج سال جاری هشدار داد.

احضار کاردار عربستان به وزارت امور خارجه

به گزارش خبرنگار آرانیوز(حوزه بین الملل)
 
علی چگینی در این دیدار با ذکر مسئولیت‌های حقوقی، عرفی و شرعی دولتمردان عربستان در قبال ضیوف‌الرحمن و لزوم پذیرش مسئولیت فاجعه دهشت‌آور منا و فراهم کردن اسباب شناسایی سریع اجساد قربانیان و انتقال سریع پیکرهای مطهر آنها و نیز کمک به یافتن مفقودین و درمان مجروحین، عذرخواهی دولتمردان سعودی بابت این کوتاهی‌ها از همه امت اسلامی به ویژه ملت داغدار ایران را حداقل وظیفه عرفی و منطقی برشمرد.
 
مدیر کل کنسولی با اشاره به حساسیت و توجه ملت داغدار ایران به عزیزان جان باخته خود نسبت به هرگونه تعلل و یا اقدامی که موجب تاخیر در انتقال درگذشتگان به جمهوری اسلامی ایران گردد، هشدار جدی داد.
 
وی ضمن تکرار دیدگاه و انتظارات مشروع مردم و مسئولین کشورمان برای انتقال اجساد قربانیان به کشور خود، اعلام کرد که هیچ یک از خانواده‌های قربانیان به تدفین عزیزان خویش در عربستان رضایت نداده و همگی خواستار انتقال سریع و محترمانه پیکرهای پاک آنها به وطن خود هستند.
 
در همین رابطه نامه وزیر کشور جمهوری اسلامی ایران به همتای سعودی خود نیز تسلیم کاردار سعودی شد.
 
کاردار سعودی اعلام کرد که در اسرع وقت نظرات دولت جمهوری اسلامی ایران را به دولت متبوع خود انتقال خواهد داد.
 
به گزارش ایسنا بعد از وقوع فاجعه منا، این چهارمین بار است که کاردار عربستان احضار شده است.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار