کد خبر: ۸۱۱۰۸
تاریخ انتشار: ۰۸ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۷:۱۷
اردبیل-امام جمعه اردبیل گفت: امپراطوری رسانه‌ای دشمن با تمام توان آماده بود با شکست ایران در این مسابقه و محرومیت از حضور در جام جهانی آن را به اقتصادما گره بزند که در این کارزار ناکام ماند.

به گزارش آرانیوز:آیت الله سید حسن عاملی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهر اردبیل اظهار کرد: از حضور وزیر کشور در استان اردبیل و ملاحظه مشکلات برف از نزدیک تشکر داریم انتظار هم از دولت محترم همین بود در گذشته از حیطه مسئولیت بعضی از وزرا انتقاد می‌کردیم اما اعتنایی نمی‌شد.

وی خاطرنشان کرد: حضور ایشان برکات خاصی هم داشت ۵۰ میلیارد تومان جهت خسارت برف اختصاص داده شد و قرار است ۱۵ دستگاه لودر و گریدر نیز از خارج برای استان اردبیل خریداری شود.

امام جمعه اردبیل با تبریک پیروزی تیم ملی فوتبال در برابر عراق و صعود به جام جهانی ۲۰۲۲ تصریح کرد: موفقیت تیم ملی فوتبال کشور در صعود به جام جهانی ۲۰۲۲ را به ملت بزرگ ایران و به بازیکنان عزیز تبریک می‌گوئیم و موفقیت‌های بزرگ‌تر برای این عزیزان آرزومندیم حفظ غرور مقدس ملت ما و خوشحالی مضاعف ملت عزیز مخصوصاً جوانان و بالارفتن پرچم مقدس جمهوری اسلامی در مجامع بین المللی سه مقصد بزرگ و سه ثروت عظیم ملی است

آیت الله عاملی گفت: امپراطوری رسانه‌ای دشمن خودش را با تمام توان آماده کرده بود که با شکست ایران در این مسابقه و محرومیت از حضور در جام جهانی آن را به اقتصاد کشور گره بزند و فشار مضاعفی به میز ایران در مذاکرات هسته‌ای وارد کند اما از قضا سکنجبین صفرا فزود! از این جهت نیز باید از بازیکنان غیور و حماسی تیم ملی تشکر و قدردانی کرد.

وی بیان کرد: تمام کسانی که در اعتلا نام ایران و پرچم مقدس ایران تلاش می‌کنند اعم از نخبه‌های ورزشی، کارآفرینان اقتصادی و نوابغ علمی، سرداران نظامی و… همه آنها مثل شهدا عزت و استقلال کشور ما ذوی الحقوق و ولی نعمت اصلی ما هستند و قطعاً تاریخ ما آنها را فراموش نخواهد کرد.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به جنایات رژیم صهیونیستی گفت: در سال ۱۹۴۸ میلادی اسرائیل در فلسطین اشغالی در منطقه به نام طنطوره مرتکب جنایت وحشتناکی در حقوق فلسطینی‌ها شد در این جنایت صدها فلسطینی به صورت وحشتناک کشته شدند این کشتار یک نسل کشی واقعی بود رژیم جعلی اسرائیل آن زمان مانع از انتشار جزئیات این مذبح شد تا اینکه چند روز پیش چند نفر از ارتش اشغالگر اسرائیل زبان به اعتراف گشودند و جزئیات کشتار آن مظلومان را برملا ساختند.

آیت الله عاملی ادامه داد: با این اقدام و با اعترافات وحشتناک خود تمام ملت‌ها را در حیرت فرو بردند آنها با وقاحت اعتراف کردند که در طنطوره آنقدر فلسطینی‌ها را کشتیم که حساب کشته‌ها برای ما قابل احصاء نبود و بدترین اعتراف از طرف یک مسئول نظامی اسرائیل بود که گفت در طنطوره فلسطینی‌ها را داخل بشکه گذاشته و بشکه‌ها را نیز بمباران کردیم چون از جریان و سیلان خون از سوراخ‌های شبکه لذت می‌بردیم.

وی ادامه داد: این گودال در حال حاضر زیر ایستگاه اتوبوس‌ها در شاطئ الدوغ قرار دارد و رژیم خون ریز اسرائیل در آن زمان در صد تصفیه نژادی یا تطهیر عرقی در شهرهای فلسطین بود تا با رعب و وحشت مقدمه بزرگترین مهاجرت فلسطینی‌ها را فراهم کند و همین طور هم شد چون جنایت طنطوره اثر عمیقی بر مهاجرت فلسطینی‌ها در شهرها و قصبه های مجاور گذاشت.

امام جمعه اردبیل افزود: این جنایت یکی از صدها و بلکه هزاران جنایتی است که اسرائیل در طول هفتاد سال اشغال در حق فلسطینی‌ها و بلکه در حق امت حضرت محمد (ص) روا داشته است و حالا جای تأسف است که دولت‌های اسلامی عربی و غیر عربی یکی بعد از دیگری به سازش با اسرائیل و ایجاد روابط اقتصادی و سیاسی اقدام می‌کنند و به این جرثومه فساد پایگاه نظامی می‌دهند.

آیت الله عاملی اظهار کرد: یک دولت در منطقه ما زمانی جهت نجات غزه با اسرائیل درگیر شد و ده شهید هم داد از آن تاریخ این دولت قبله گاه اخوان المسلمین و حتی حماس قرار گرفت و اهل سنت در عالم اسلام گفتند این دولت منجی ما و یک دولت الگو برای عالم اسلام است اخیراً این دولت با بحران اقتصادی مواجه شده و پول ملی آن کشور افول کرده است به همین جهت رئیس آن دولت از رئیس جمهور اسرائیل دعوت کرده که به آن کشور سفر کند و رئیس جمهور اسرائیل یعنی اسحاق هرتزوگ نیز اعلام کرد که در ماه آینده به آن کشور اسلامی سفر خواهد کرد و رئیس آن کشور اسلامی اعلام کرد با این دیدار فصل جدیدی از روابط بین دو کشور باز خواهد شد.

وی افزود: قبل از این کشور، مصر، سعودی، امارات و بحرین نیز سیاست تقارب با اسرائیل را در پیش گرفتند با این اقدامات از طرف کشورهای اسلامی، اسرائیل روز به روز د ر ریختن خون فلسطینی‌ها و در اشغال کامل فلسطین و قدس و انتقال پایتخت به بیت‌المقدس جری تر شده و امت محمد (ص) روز به روز ذلیل‌تر می‌شود و روزی حضرت محمد از مسئولیت امت سوال خواهد کرد چون این جرثومه فساد جز با مسئولیت امت قابل رفع نخواهد بود.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان اردبیل در بخش‌های دیگری از خطبه‌ها با اشاره به احادیث مختلف در مورد نان و عدم اسراف این برکت الهی گفت: هر لواش مثلاً برکت خاص خود را دارد یعنی نباید یک ذره از آن دور ریخته شود.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار