کد خبر: ۸۰۹۱۷
تاریخ انتشار: ۰۳ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۷:۱۳
کیش - بیست و هشتمین جلسه از سلسله نشست های تعاملی با محوریت سبک زندگی کار آفرینی و شاخص های موفقیت کار آفرینی در مرکز نوآوری کیش برگزار شد.

به گزارش آرانیوز:به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، این سلسله نشست های تعاملی به همت شتابدهنده رادمان کیش با هدف بررسی تطبیق کسب ‌و کار با محیط، الگوهای زندگی کارآفرینان و ‌سبک زندگی آنها از قبیل "برنامه ریزی مستمر جهت مطالعه، ورزش، خواب، تغذیه‌ی مناسب، تاثیر مثبت این روند بر کسب‌ و کارها، ارتباط سالم با خانواده، بستر سازی جهت رشد و ارتقاء دیگران و شبکه سازی" برگزار شد.

محمدجواد سالاری مدیر اجرایی پردیس دانشگاه علم‌ و صنعت کیش، در خصوص نحوه‌ عملکرد آموزش ‌و پرورش کشور در تربیت نیروی کارآمد از سنین بسیار پایین تا به کارگیری آن‌ها در صنعت، گفت: کارآمدی به عنوان عامل اساسی موفقیت، در کارآفرینی محسوب می شود.

صادق سقط‌چیان رئیس شعبه‌ پارک علم و فناوری دانشگاه تهران در پردیس بین‌الملل کیش، درباره‌ی فناوری نوظهور در کسب‌ وکارها با نگاه رویکردی به کتاب موج سوم، اظهار داشت: گذر از سه موج کشاورزی، صنعت، الکترونیک بر بنیان‌های فرهنگی و اجتماعی افراد و تغییرات شگرفی که بر زندگی بشر گذاشته، تاثیر گذار بوده است.

همچنین در ادامه این جلسه محسن نجفی فعال رسانه‌ای و تهیه کننده و عضو تیم کارگردانی برنامه‌های عصر جدید درباره‌ وجود اقیانوس آبی و فرصت‌های جذاب کارآفرینی در حوزه‌ تولید محتوای گردشگری در جزیره‌ زیبای کیش، افزود: محتوا و رسانه در دنیای امروزی و تاکید بر به کارگیری و مهم شمردن محتوا در کسب ‌و کارها از اهمیت بالایی برخوردار است و این مهم باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.

خلیل مافی نژاد رئیس هیئت امنای دانشگاه سجاد مشهد، بر لزوم پرورش خلاقیت در سنین پایین و اهمیت این موضوع در کارآمدی افراد و بهبود عملکرد آن‌ها اشاره کرد و اظهار داشت: تحقیق، مطالعه و کار تیمی از عوامل مهم در موفقیت و پیش برد اهداف پیش رو هستند.

در پایان دکتر علی‌پور مدیر توسعه‌ی پایدار دانشگاه علم‌ و صنعت تاسیس پژوهشکده‌ پایدار و تربیت مدیران صنعتی را دو عامل مهم در بهبود توسعه‌ی پایدار کیش عنوان کرد و گفت: جزیره‌ کیش به خاطر جغرافیای ویژه، زیست بوم بسیار متنوع و غنی به عنوان منبع مهم اقتصادی و صنعتی محسوب می شود.

لازم به ذکر است سلسه نشست های تعاملی در مسیر کارآفرینی، سه شنبه هر هفته ساعت ۱۷ تا ۱۹ در مرکز نوآوری کیش برگزار می شود.

منبع: مهر
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار