کد خبر: ۸۰۸۴۴
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۴۰۰ - ۲۰:۱۶
رئیس مرکز جذب وزارت علوم با تاکید بر اینکه چیزی به اسم اخراج در اساتید پیمانی نداریم، گفت: آنچه داریم تمدید یا عدم تمدید قرارداد پیمانی است که به عملکرد اساتید بر می گردد.

به گزارش آرانیوز، رئیس مرکز جذب وزارت علوم، درباره حاشیه های اخیر درباره عدم تمدید قرارداد استاد پیمانی  دانشگاه شهید بهشتی با تاکید بر رویه های قانونی موجود در تبدیل وضعیت اساتید پیمانی  گفت:  برای تمدید قرارداد هر استادی که با عنوان قرارداد پیمانی با دانشگاهی همکاری می کند و فعالیت علمی دارد، شرط و شروطی  قانونی دارد. در مرحله اول هیئت اجرایی جذب دانشگاه باید شرایط فرد را بررسی کند، اگر فردی دارای شرایط بود قرارداد را تمدید می کند و اگر فاقد شرایط بود به طور طبیعی باید لغو قرارداد صورت گیرد. این یک روال معمول برای همه دانشگاههاست و فرقی ندارد چه دانشگاهی باشد.

وی با اشاره به شرایط  موجود در این زمینه خاطرنشان کرد: شخص باید به صورت تمام وقت در دانشگاه حضور داشته باشد و تمام قوانین و قواعد دانشگاه را از نظر اخلاقی، علمی و وظایفی که به عهده دارد، رعایت کند. اگر شخص این قوانین و قواعد را رعایت کرد و محصولاتی علمی خوبی هم  در حدی که قانون مقرر کرده و دانشگاه از شخص انتظار دارد ارائه کرد به طور طبیعی و قانونی دانشگاه با آن شخص باید تمدید قرارداد کند. اگر آن شخص تمدید قرارداد شد که خیلی هم خوب ولی اگر نشد دانشگاه باید پاسخ دهد که دلایل این مسئله چه بوده است.

رئیس مرکز جذب وزارت علوم یادآور شد: اگر شرایط شخص و استاد پیمانی، قانونی بوده ومقررات و وظایف خود را به صورت کامل اجرا کرده و به صورت تمام وقت در دانشگاه حضور داشته و دانشگاه  قراردادش را تمدید نکرد، تخلف است اما اگر نه  شخص وظایف خود را عمل نکرده و دانشگاه قراردادش را تمدید نکرده است، دانشگاه کار قانونی انجام داده است.

خلج امیرحسینی با تاکید بر اینکه چیزی به اسم اخراج در اساتید پیمانی نداریم، گفت: آنچه داریم تمدید یا عدم تمدید قرارداد پیمانی است که آن هم برمی گردد به عملکرد آن شخص در دانشگاه که آیا تابع مقررات و قوانین بوده است یا نه؟

وی افزود: اولین مرجع تشخصیص تمدید یا عدم تمدید  قرارداد یک استاد پیمانی هیئت اجرایی جذب دانشگاه است و  این هیئت با توجه به سوابق آن شخص و عملکردش در چند سال گذشته در دانشگاه، نوع حضورش و ساعات حضور، می تواند تصمیم بگیرد. البته چه در صورت تایید و چه عدم تایید قرارداد شخص، طبق قانون باید نتیجه بررسی آن دانشگاه به هیئت مرکزی وزارت علوم ایفاد و بررسی و تایید نهایی شود.

منبع: تسنیم
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار