کد خبر: ۸۰۸۱۰
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۸
اصفهان- نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای به کمیسیون اصل نود مجلس ضمن درخواست توقف مازوت‌سوزی در نیروگاه‌ اصفهان، از بازگشایی مشعل‌های مازوت سوز و نقض حکم قضائی شکایت کرد.

به گزارش آرانیوز:مشعل‌های مازوت سوز نیروگاه شهید منتظری اصفهان که از سال ۱۳۹۳ با حکم قضائی پلمب شده بود، به رغم مخالفت‌های مسئولان استان اصفهان، به دستور دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی فک پلمب و آنطور که فرماندار شاهین‌شهر گفته است از شنبه گذشته برای مدت یک ماه فعال شده است.

براساس مصوبه شورای عالی امنیت ملی همه نیروگاه‌های کشور با توجه به شرایط جوی و افزایش مصرف گاز در بخش خانگی، ملزم به استفاده از مازوت " نفت کوره" و قطع مصرف گاز از شنبه هفته گذشته شدند.

هم اکنون ۸ مشعل از ۱۲ مشعل مازوت سوز نیروگاه شهید منتظری فعال است و سه واحد مازوت مصرف می‌کند و روزانه بیش از پنج میلیون مترمکعب گاز تحویل این نیروگاه می‌شود. بنا به گفته مسئولان امر هم اکنون یک سوم نیروگاه شهید منتظری مازوت سوز شده است.

در واکنش به فک پلمب مشعل‌های مازوت سوز نیروگاه شهید منتظری، عباس مقتدایی نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی روز یکم بهمن ماه در نامه‌ای به حجت‌الاسلام و المسلمین شجاعی علی آبادی رئیس کمیسیون اصل نود قانون اساسی ضمن درخواست توقف فوری مازوت سوزی در این نیروگاه، از طرز بازگشایی مشعل‌های مازوت‌سوز و نقض حکم قضائی شکایت کرد.

در متن این نامه آمده است:

همانگونه که مستحضرید اصفهان در سال جاری صرفاً یک روز هوای پاک داشته است و به علت حجم بالای آلودگی هوا در این کلانشهر، همشهریان به بیماری‌های متعددی مبتلا شده‌اند که در بازدید اخیر اینجانب از بیمارستان‌ها، پزشکان مجدد بر تأثیر مستقیم آلودگی هوا و ایجاد بیماری تاکید کردند.

پس از سال‌ها پلمب مشعل‌های مازوت سوزی اصفهان و مقاومت مسئولان قضائی، مدیران و نمایندگان بر عدم استفاده از مازوت، توسط مسئولان ذیربط اظهار شده است که متأسفانه اخیراً به دستور دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی مشعل‌های مازوت سوز اصفهان جهت تأمین برق کشور فک پلمب و فعال شدند.
این در حالیست که مجدد با این اقدام خطرناک، اصفهان در معرض خطر جدی قرار گرفته و هر ثانیه شهروندان اصفهان را به بیماری و مرگ نزدیک‌تر می‌کند.

این چه منطقی است که برای تأمین برق در برخی مناطق کشور، آلودگی و بیماری بر سر مردم اصفهان ریخته شود و هیچگونه توجهی به سلامتی آنان نشود؟
لذا اینجانب ضمن درخواست مبنی بر توقف استفاده از مازوت در نیروگاه‌های اصفهان، شکایت خود را از طرز کار بازگشایی مشعل‌های مازوت سوز و نقض (شکستن) حکم قوه قضائیه اعلام می‌دارم و خواهشمندم با قید فوریت این شکایت در دستور کار کمیسیون قرار گیرد.

 نماینده اصفهان از مازوت سوزی نیروگاه شهید منتظری شکایت کرد

منبع: مهر
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار