کد خبر: ۸۰۷۷۴
تاریخ انتشار: ۰۱ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۵
رئیس جمهور با اشاره به احداث سریع سیل‌بند جیرفت گفت: جبران خسارات کشاورزان و دامداران دنبال می‌شود.

به گزارش آرانیوز، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور عصر امروز در جمع مردم سیل‌زده زهکلوت از توابع رودبارجنوب اظهار داشت: با بیان اینکه قول‌‌هایی که تاکنون داده شده کوتاه مدت بوده و در این منطقه به کارهای بلند مدت نیاز داریم.

وی با بیان اینکه ضروری‌ترین کار مسئله سیل‌بندهاست گفت: این کار باید سریعاً انجام شود و احداث سیل بند جیرفت جز برنامه‌های دولت در این منطقه است که پیگیری می‌شود.

رئیس جمهور با ابراز امیدواری از اینکه با همت مردم و مسئولان خیلی سریع این سیلبند احداث شود تا دیگر شاهد این گونه خسارات نباشیم گفت: مسئولان خسارات وارد شده به کشاورزان و دامداران این منطقه را جبران می‌کنند.

به دنبال فعال شدن اقتصاد روستاها هستیم

رئیسی همچنین ‌در جمع مردم سیل‌زده روستای نهضت آباد شهرستان رودبار جنوب با بیان اینکه حضور در بین شما مردم را توفیق الهی می‌دانم اظهار ‌داشت: با وجود وقوع سیل شدید تلفات انسانی در این منطقه و مناطق اطراف نداشتیم که باید شکرگزار خداوند باشیم.

وی با بیان اینکه باران نعمت خدا است و اگر از این نعمت درست بهره‌برداری شود آبادانی و رونق کشاورزی و اقتصادی به ویژه برای روستا‌ها را به دنبال دارد گفت: ما به دنبال فعال شدن اقتصاد روستاها هستیم و بارش باران یکی از زمینه‌های فراهم شدن آن است.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه نزول برکات اللهی در این منطقه اگر با یکسری اقدامات مقدماتی همراه بود باعث می‌شد که هم از مواهب آن استفاده شده و هم مشکل و تخریب برای خانه و کاشانه مردم ایجاد نشود افزود: سیلبندها می‌تواند آب را هدایت کرده و سدها آب را دخیره کنند برای اینکه از آن درست استفاده شود.

وی با بیان اینکه براساس بررسی‌های انجام شده در برخی از نقاطی که سیل‌بند ایجاد و لایروبی انجام شده بارش باران تخریبی به همراه نداشته است ادامه داد: جاهایی که این سیل‌بندها درست نبوده موجب اشکالاتی برای روستائیان، کشاورزان و دامداران شده است.

آیت‌الله رئیسی با اشاره به اینکه در سیل اول در این منطقه دوستان  ما در دولت از فرماندار، استاندار گرفته تا دوستان سپاه، نیروهای مسلح، ارتش و نیروی انتظامی، مردم و جوانان، سازمان‌های امدادگر مانند هلال احمر همه کمک کردند تا قدری از آلام مردم بکاهند گفت: در سیل دوم طبیعتاً مشکلات بیشتر شده بود.

وی با بیان اینکه معاون اول رئیس جمهور و وزیر کشور چند روزی در منطقه بوده و مسائل و مشکلات را به صورت میدانی بررسی کردند افزود: برخی از اقدامات مانند کارهای امدادی، کارهای فوری بود که باید به سرعت انجام می‌شد.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه رفع آبگرفتگی خانه‌ها که توسط جوانان و مسئولان انجام شد از دیگر کارهای فوری بود بیان کرد: اقدام بعد تامین اثاثیه خانه‌هایی بود که در سیل آسیب دیده بودند در برنامه بود که در برخی از مناطق انجام و در برخی در از مناطق در حال انجام است.

منبع: تسنیم
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار