کد خبر: ۸۰۴۲۴
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۴۰۰ - ۱۷:۱۹
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: ۱۰ هزار نفر از فرزندان شهدا و جانبازان ۷۰ درصد تا پایان سال جذب دستگاه های دولتی می شوند.

به گزارش آرانیوز، امیرحسین قاضی زاده هاشمی در جلسه شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت در سالن جلسات استانداری اظهار داشت: لرستانی ها از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی مردمی ولایتمدار بوده اند و تعدد قبور امامزادگان در لرستان نشان می دهد که لرستانی ها پناهگاه فرزندان حضرت فاطمه(س) و حضرت علی(ع) بوده اند و حریت و شجاعت آنها با توحید پیوند خورده است.

وی افزود: تنها قومیتی که یکپارچگی آن در سرزمین ایران حفظ شده قوم لرها است و تمام اقوام دیگر یک بخش از سرزمینشان بریده شده است اما لرستان یکپارچگیش حفظ شده و یکپارچگی ایران را نیز حفظ کرده است.

قاضی‌زاده هاشمی بیان کرد: در قبل از انقلاب هرجا حکومت مرکزی دچار اشکال شده، لرستان به داد حکومت مرکزی رسیده و پایه های سست شده را تقویت کرده است و در جریان انقلاب و بعد از انقلاب نیز نقش مهمی داشته است.

وی ادامه داد: در بیانات امام راحل(ره) و مقام معظم رهبری درخصوص آینده انقلاب اسلامی تداوم آن را در پیوند با حفظ فرهنگ ایثار و شهادت می دانند و تعبیر مقام معظم رهبری این است که حفظ حیات انقلاب اسلامی وابسته به حفظ فرهنگ ایثار و شهادت است.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه به گفته مقام معظم رهبری دستگاه بنیاد شهید و امور ایثارگران دستگاه حفظ عصمت و طهارت است، عنوان کرد: بنیاد شهید و امور ایثارگران دستگاه حفظ، احیاء، ترویج، معرفی و بقای انقلاب اسلامی است.

وی افزود: کار اصلی شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت حفظ پیوستگی سرزمین ایران است و زمینه پیوست فکری، گفتمانی و فرهنگی جامعه دینی ما را فراهم می کند.

قاضی زاده هاشمی با تاکید بر اینکه راه حفظ فرهنگ، مرجعیت بخشی است، گفت: پیامبر اکرم(ص) وقتی می خواستند اسلام را معرفی کنند به وسیله خودشان این کار را انجام می دادند و خودشان الگوی تامه دین بودند، معصومین هم همینطور بودند، وقتی می خواهیم فرهنگی را حفظ کنیم واجدان و صاحبان آن فرهنگ باید مرجع و الگو شوند به همین خاطر امام می فرمایند که منزلت و کرامت شهدا را حفظ کنید.

وی با تاکید بر لزوم رسیدگی به معیشت جامعه ایثارگران، تصریح کرد: ایثارگران الگو هستند و شرایطشان با بقیه افراد جامعه باید متفاوت باشد و در این راه نیاز به کار فرهنگی و تربیتی داریم.

قاضی زاده هاشمی بیان کرد: رفتار ما در رسیدگی به امور جامعه ایثارگران صرفا در حد یک سازمان خدماتی شده و این جهت گیری غلط تبدیل به یک اصل شده در حالی که این فرع بوده و خودش مسیری برای هدف بزرگتری بوده و لازمه آن این است که شخصیت ها و الگوهای برجسته این حوزه را باید برجسته کرده و به جامعه نشان دهیم.

معاون رئیس جمهور افزود: برخی فکر می کنند ایثارگری مربوط به دوره ای بوده و اکنون به اتمام رسیده و اکنون وقت مطالبه گری است، باید آن تصویری را از خانواده شهدا و جانبازان نشان دهیم که همچنان پیوسته در حال ایثار هستند و این نیاز به برنامه ریزی دارد.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، خاطرنشان کرد: برخی از ایثارگران هستند که واجد شرایط واگذاری زمین هستند، در برخی استان ها این پوشش 100 درصدی بوده اما در استان لرستان تعداد اندکی واگذار شده  در حالی که در لرستان 3000 نفر واجد شرایط واگذاری هستند.

قاضی زاده هاشمی با تاکید بر اینکه باید پنج درصد سهمیه جهش ملی مسکن به ایثارگران اختصاص پیدا کند، گفت: با آمدن دولت سیزدهم و وجود چهره های انقلابی امیدواریم سرعتی در حوزه های مسکن و اشتغال ایجاد شود.

منبع: تسنیم
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار