کد خبر: ۸۰۲۲۵
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۹
روزنامه هاآرتص اعلام کرد که به دلیل استفاده روز افزون حزب الله لبنان از پهپادها، حالتی از نگرانی در میان مقامات سیاسی و نظامی اسرائیل وجود دارد.

به گزارش آرانیوز، به نقل از روسیا الیوم، روزنامه صهیونیستی هاآرتص اعلام کرد که به دلیل استفاده روز افزون حزب الله لبنان از پهپادها، حالتی از نگرانی در میان مقامات سیاسی و نظامی اسرائیل وجود دارد.

این روزنامه در گزارش روز شنبه خود تاکید کرد که پس از کسب تجربه حزب الله در سوریه، استفاده از پهپادها توسط این جنبش در حال افزایش است. این روزنامه اعلام کرد که هدف حزب الله از به کارگیری پهپادها، جمع آوری اطلاعات در مورد اسرائیل با اهداف عملیاتی است و این بدان معنا است که مقامات سیاسی و نظامی در تل آویو همچنان نگران این موضوع هستند.

پیش از این نیز، روزنامه اسرائیلی جروزالم پست اعلام کرده بود که حزب الله لبنان حدود ٢٠٠٠ پهپاد در اختیار دارد. این روزنامه با اشاره به اینکه برخی از این پهپادها توسط حزب الله ساخته شده‌اند مدعی شد که برخی دیگر از این پهپادها نیز ساخت ایران هستند. این روزنامه عبری تاکید کرد که حزب الله از دهه ٩٠ میلادی از این پهپادها استفاده کرده است.

منبع: مهر
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار