کد خبر: ۷۸۶۵۴
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۸
سخنگوی هیئت رئیسه مجلس از حضور قالیباف رئیس مجلس و هیات پارلمانی کشورمان در اجلاس دو روزه PUIC به میزبانی ترکیه خبر داد.

به گزارش آرانیوز سیدنظام الدین موسوی سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی، گفت: محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی برای شرکت در اجلاس دوروزه اتحادیه بین‌المجالس کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی «PUIC« عصر امروز (چهارشنبه 17 آذر ماه ) راهی کشور ترکیه می‌شود.

وی افزود: قالیباف در این سفر؛ علاوه بر شرکت در اجلاس «PUIC»  دیدارهای دوجانبه‌ای با روسای مجالس برخی از کشورهای اسلامی حاضر در اجلاس خواهد داشت.

رئیس مجلس با بیان اینکه دیپلماسی پارلمانی و کمک به توسعه روابط اقتصادی کشورهای همسایه از طریق حمایت از فعالان اقتصادی و بخش های خصوصی از موارد مورد تاکید مجلس یازدهم است، تصریح کرد: دیدار با تجار و بازرگانان ایرانی و ترکیه‌ای و رایزنی برای تسهیل روابط اقتصادی و حمایت از بخش‌های خصوصی دو کشور بخش مهمی از این سفر پارلمانی خواهد بود.

به گزارش تسنیم، شانزدهمین اجلاس اتحادیه بین‌المجالس کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی (PUIC) با موضوعات محوری «فلسطین، مهاجرت و افغانستان»، در روزهای 9 و 10 دسامبر (18 و 19 آذر ماه) در شهر استانبول و به میزبانی مجلس ترکیه برگزار می‌شود.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها