کد خبر: ۷۸۶۵۲
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۴۰۰ - ۲۰:۱۲
گروه استان‌ها ـ در راستای ایجاد اشتغال و محرومیت‌زدایی در جنوب‌شرق کشور تاکنون با اجرای یازده‌هزار و ۲۹۱ پروژه عمرانی و اشتغال‌زایی زمینه ‏اشتغال برای ۳۷هزار و ۱۴۰ نفر به‌صورت کارگر فصلی و تعداد ۱۱هزار و ۵۶۰ نفر به‌صورت ‏دائم ایجاد شده است.

به گزارش آرانیوز، اگر قرار باشد هنوز هم از میان استان‌های کشور یکی از استان‌های محروم و کم‌برخوردار را نام ببریم حتماً سیستان و بلوچستان خواهد بود، استانی که بعد از پیروزی انقلاب و به‌خاطر موقعیت جغرافیایی و اقلیم و همچنین سطح بالایی از محرومیت‌هایی که در خود داشت، همواره مورد توجه نهادهای مختلف قرار گرفت.

اما در این میان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با ورود جدی‌تر به این عرصه و در جهت زدودن محرومیت از چهره این استان برنامه‌هایی ویژه و عملیاتی را در دستور کار خود قرار داد، به‌طوری که طی سالیان اخیر توانست تحسین همگان را برانگیزد و گواه این ادعا همین بس که چند روز پیش نمایندگان سیستان و بلوچستان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عملکرد سپاه در سیستان و بلوچستان چهره استان را تغییر داده است، درخواست کردند دولت کنار سپاه پای کار بیاید تا در آینده‌ای نزدیک شاهد کاهش فاصله این استان با دیگر نقاط کشور باشند.

سپاه پاسداران که وظیفه ذاتی‌اش‌، حفظ و حراست از نظام اسلامی در تمام زمینه‌ها‌ست‌، از سال‌های قبل گام در رفع محرومیت‌، اشتغالزایی‌، اقتصاد مقاومتی و آبادانی در مناطق محروم و دورافتاده گذاشته و تا امروز نیز در این زمینه موفق بوده است.

اقدامات سپاه در سیستان و بلوچستان آن‌قدر زیاد است که اگر قرار باشد در مورد آنها صحبتی شود فقط می‌توان به مهمترین‌هایش پرداخت، به‌طوری که بعد از نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان که اقدامات محرومیت‌زدایی سپاه در این استان را افتخارآفرین عنوان کرد و گفت: "امروز سپاه پاسداران به‌جای آنکه با حرف با مردم مواجه شود، پیشتاز عمل شده و در حوزه عمل به کمک مردم آمده است."، نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی نیز ضمن قدردانی از اقدامات سپاه خواستار ورود دولت کنار سپاه برای رفع محرومیت‌زدایی در سیستان و بلوچستان شدند.

سردار غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به اقدامات انجام‌شده در حوزه محرومیت‌زدایی و سازندگی در استان سیستان و بلوچستان، گفت: عملکرد سپاه و بسیج در عرصه محرومیت‌زدایی و سازندگی در استان سیستان و بلوچستان یک عملکرد بسیار بلند و مفصلی است که مردم از این عملکرد اطلاع دارند و در اقصی نقاط کشور از این خدمات بهره‌مند شده‌اند.

وی با بیان اینکه تأکید رهبر معظم انقلاب بر این است که باید به مناطق محروم به‌ویژه استان سیستان و بلوچستان توجه بیشتری شود، خاطرنشان کرد: برنامه‌های خوبی برای محرومیت‌زدایی به‌ویژه در مناطق حاشیه شهر‌ها و محلات داریم و در این راستا، ساخت مسکن برای مددجویان کمیته امداد و مستضعفان حاشیه شهر‌های استان را در دستور کار داریم.

وی تصریح کرد: پروژه مرادآباد با هدف محرومیت‌زدایی و کمک به مسکن نیازمندان در شهرستان چابهار آغاز شده است و امیدواریم با توافق دولت بتوانیم در سایر مناطق استان پروژه‌ها را آغاز کنیم.

سردار سلیمانی خاطرنشان کرد: در زمینه سازندگی در استان نیز بسیج سازندگی سیستان و بلوچستان و بسیج سازندگی سازمان بسیج مستضعفین برنامه‌های خوبی را در زمینه اشتغال و کارآفرینی دنبال می‌کنند که ان‌شاءالله همه رده‌های انقلاب اسلامی در سپاه اعم از قرارگاه قدس نیروی زمینی و سپاه سلمان سیستان و بلوچستان و سازمان بسیج تلاش خود را جهت کاهش مشکلات مردم مضاعف خواهند کرد.

منبع: تسنیم
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار