کد خبر: ۷۸۶۵۱
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۴۰۰ - ۲۰:۱۱
خواسته سهامداران از رئیس قوه قضائیه این است که دایره رسیدگی به تخلفات بورسی را به یک سال و نیم گذشته محدود نکنند و به ماجرای آکنتور که در زمان مسئولیت فطانت (مدیرعامل فعلی بانک آینده) در سازمان بورس اتفاق افتاده هم رسیدگی شود.

به گزارش آرانیوز، به نقل از تابناک،  روز گذشته، رئیس قوه قضائیه با اشاره به اهمیت رسیدگی به وضعیت بورس گفت: مسأله بورس از سوی سازمان بازرسی کل کشور و دادستان کل کشور در گذشته دنبال شده است، اما به نظر من کفایت نمی‌کند و عقیده دارم بسیاری از موضوعات را اگر یک‌ بار دنبال شوند و سپس رها شوند، ما به نتیجه مطلوب خود نخواهیم رسید.

خواسته سهامداران از رئیس قوه قضائیه این است که دایره این رسیدگی را به این یک سال و نیم گذشته محدود نکنند و به ماجرای آکنتور که در زمان مسئولیت فطانت در سازمان بورس اتفاق افتاده هم رسیدگی شود.

این روز‌ها حال و روز بورس اصلا خوب نیست و بدون تعارف این وضعیت اسفناک هم اکنون یک سال و نیم است که سهامداران خرد را گرفتار خود کرده است. سهامداران خرد از این گله‌مند هستند که هیچ پشتیبانی در مقابل بی عدالتی‌ها و رقابت کاملا ناسالم در زمین بورس ندارند و در این وضعیت تمام دار و ندار خود را به دعوت مسئولین به این بازار آوردند و باختند.

البته در سال گذشته و همزمان با نزدیک شدن به انتخابات ریاست جمهوری، اوضاع کمی بهتر بود و هر از چندگاهی برخی از نمایندگان مجلس ندای هل من ناصر ینصرنی سهامداران خرد لبیک گفته می‌شد، اما این روز‌ها دیگر سهامداران خرد به حال خود رها شده بودند و کسی به داد آن‌ها نمی‌رسید و به اعتراضات آن‌ها پاسخ نمی‌داد تا اینکه رئیس قوه قضائیه امروز 15 آذر 1400 سرانجام به پشتیبانی از سهامداران خرد، دستور رسیدگی به وضعیت بورس را صادر کرد.

موضوع بورس پیگیری و تعقیب شود | تخلفی باشد قابل بخشش و اغماض نیست

غلامحسین محسنی اژه‌ای، رئیس قوه قضاییه دیروز طی صحبت‌هایی با بیان اینکه تخلف در بورس به هیچ وجه قابل بخشش و اغماض نیست، گفت: در موضوع بورس باید هم افزایی و همکاری همه جانبه انجام شود و به صرف گزارش گرفتن، اکتفا نشود.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به اهمیت رسیدگی به وضعیت بورس گفت: مسأله بورس از سوی سازمان بازرسی کل کشور و دادستان کل کشور در گذشته دنبال شده است، اما به نظر من کفایت نمی‌کند و عقیده دارم بسیاری از موضوعات را اگر یک‌بار دنبال و سپس رها شوند، ما به نتیجه مطلوب خود نخواهیم رسید.

وی اظهار داشت: دستور مکتوب این موضوع به رییس سازمان بازرسی کل کشور هم ابلاغ شد. گزارش های قبلی خود را به روز کرده و این موضوع را دنبال، پیگیری و تعقیب کنید تا اگر تخلف و جرمی صورت گرفته است، به هیچ وجه قابل بخشش و اغماض نیست.

رئیس دستگاه قضا اضافه کرد: تعداد کثیری از مردم ما اعتماد و پول خود را وارد بورس کردند و حالا متضرر شده اند. بخشی از این ضرر‌ها در بورس طبیعی است، زیرا باید آموزش می‌دیدند و توجه و رعایت می‌کردند، اما به هر صورت بسیاری از افراد تقریبا هستی خود را وارد بورس کردند و با مشکل جدی مواجه شدند.

وی افزود: بازرسی کل کشور به گزارش‌های قبل اکتفا نکنند و این موضوع را به صورت جدی دنبال و پیگیری کنید و اگر تخلف و جرمی رخ داده بود، آن را به دادگستری و مسئولین ذی ربط گزارش کنید.

محسنی اژه‌ای ادامه داد: دادستان کل کشور هم این موضوع را رها نکنند و در شورا‌های عالی بورس و سایر جلسات مجدد آن را پیگیری کنند. فرضا اگر مشخص شد، هیچ اشکالی هم وجود نداشت، باز هم برای مردم شفاف روشن شود، در حال حاضر برای مردم این ذهنیت وجود دارد که تخلفاتی صورت گرفته است.

وی افزود: اگر پس از بررسی مشخص شد هیچ چیز خلافی وجود ندارد، مسئولین ذی ربط برای مردم شفاف آن را توضیح دهند. در نتیجه در این موضوع به صرف گزارش اکتفا نکنید، پیگیری و به مسئولین ذی ربط مکتوب اعلام کنید، به بنده هم اعلام کنید تا دنبال کنم و به نتیجه برسیم.

منبع: تسنیم
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار