کد خبر: ۷۸۵۲۳
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۵
رژیم سعودی پس از شکست های سنگین در الحدیده به شدت تلاش می کند شهر راهبردی حیس را حفظ کند اما عملیات رزمندگان برای پاکسازی این منطقه قطغی و این به معنای آزادی تمامی مساحت این استان است.

به گزارش آرانیوز، عملیات گسترده و وسیع رزمندگان انصارالله برای پاکسازی مناطق اشغالی جنوب و جنوب شرق استان الحدیده (نوار ساحلی غرب یمن)  علیه عناصر ائتلاف سعودی ادامه دارد.

براساس آخرین اطلاعاتی که یک منبع میدانی در اختیار گذاشته، رزمندگان در جریان درگیری ها موفق شدند منطقه بندر الحیمه را آزاد و به کنترل دربیاورند و خود را به نزدیکی شهر راهبردی الخوخه برسانند.

‌این منبع میدانی که تحولات را در سواحل غربی یمن از نزدیک دنبال می کند، افزود: درگیری ها با مزدوران سعودی در مناطق المضروبه، الحنایا، المغاربه، البغیل جریان دارد و نیروهای یمنی در تلاش هستند در این محورها پیشروی کنند.

به گفته این منبع میدانی، رزمندگان در محور جنوب شرق استان الحدیده قصد دارند عملیاتی را علیه عناصر ائتلاف سعودی ترتیب دهند و شهر حیس و مناطق حومه را از اشغال خارج کنند و به کنترل درآورند.

آخرین تحولات‌ میدانی نوار ساحلی غرب یمن/ جزئیات عملیات گسترده رزمندگان انصارالله برای پاکسازی آخرین پایگاه اشغالی ریاض در استان الحدیده +نقشه میدانی

این منبع میدانی با بیان این که عملیات آزاد سازی شهر حیس از محور المغاربه، البغیل صورت خواهد گرفت، گفت: عناصر سعوی همزمان حملات پیشگیرانه ای را از حومه شهر حیس برای جلوگیری از پیشروی نیروهای یمنی انجام دادند.  

وی با توضیح این مطلب که مزدوران سعودی با این ضد حملات به دنبال تامین امنیت و حفظ شهر حیس هستند، افزود: این حملات از سمت محورهای سه راه العدین، القلمه، غرب النخله و الشعبه صورت گرفت.  

جنگنده های ائتلاف نیز همزمان عملیات گسترده ای را در این محورها انجام دادند اما رزمندگان یمنی با وجود بمباران سنگین هوایی در ابتدا پیشروی عناصر سعودی را در منطقه متوقف و در ادامه حملات را دفع کنند.

خبرها حاکیست، اختلاف بین نیروهای ائتلاف (طارق صالح و گروه موسوم به العملاقه) تشدید شده تا جایی که نیروهای العملاقه در برخی از محورها از جمله شمال شهر حیس عقب نشینی کرده اند و این به سود نیروهای یمنی لست.

آخرین تحولات‌ میدانی نوار ساحلی غرب یمن/ جزئیات عملیات گسترده رزمندگان انصارالله برای پاکسازی آخرین پایگاه اشغالی ریاض در استان الحدیده +نقشه میدانی

در مجموع اگر رزمندگان از منطقه البرار در جنوب الحدیده یا مناطق مرزی مشترک با استان تعز بتوانند خود را به جاده غربی بخش حیس (حیس-الخوخه) برسانند مسیر کمک رسانی نیروهای ائتلاف از جاده اصلی (الخوخه) به سمت حیس قطع و و این بخش از لحاظ نظامی ساقط شده محسوب می شود.  

به گزارش مشرق، عملیات رزمندگان یمنی برای پاکسازی بخش حیس از منطقه الجور در شرق بندر الحمیه نیز امکان پذیر است و با آزادسازی این بخش، ائتلاف سعودی دیگر نمی تواند به محور جنوبی استان الحدید فشار بیاورد چرا که این منطقه اخرین بخش اشغالی در استان الحدیده به شمار می آید.

منبع: مشرق
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار