کد خبر: ۷۸۴۷۱
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۸
ارومیه – رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی گفت: در هشت ماه گذشته سال جاری ۱۵۲ واحد صنعتی در استان وارد چرخه تولید شده اند.

به گزارش آرانیوز:غلامرضا بابایی  اظهار کرد: امسال ۱۵۲ واحد صنعتی با حجم سرمایه گذاری بیش از ۲۷ هزار و ۱۵۰ میلیارد ریال افتتاح و وارد چرخه تولید شدند که زمینه اشتغال مستقیم برای ۲ هزار و ۵۳۴ نفر به واسطه این واحدها فراهم شده است.

وی با بیان اینکه در سطح استان حدود ۲ هزار و ۵۰ واحد پروانه بهره‌برداری و فعالیت دارند، ادامه داد: از این تعداد واحدهای تولیدی و صنعتی دارای پروانه، ۷۵ درصد آنها فعال و ۲۵ درصد مابقی نیز به حالت نیمه فعال و راکد است.

بابایی با بیان اینکه امسال با احیای واحدهای راکد و نیمه فعال صنعتی و همچنین بهره برداری از واحدهای تازه تأسیس در استان ۱۲۱ درصد رشد سرمایه گذاری در استان داشته ایم، گفت: با توجه به سرمایه گذاری‌های انجام شده در حوزه صنایع استان نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته از لحاظ سرمایه گذاری بیش از یک هزار و ۴۳ درصد، از لحاظ اشتغالزایی بیش از ۸۲ درصد و از لحاظ صدور جواز تأسیس بیش از ۵۸ درصد رشد داشته ایم.

وی افزود: در ۸ ماهه سال جاری یک هزار و ۵۵۷ فقره جواز تأسیس و توسعه با حجم سرمایه گذاری بیش از ۷۱۰ هزار و ۶۸۷ میلیاردر ریال صادر شده است که پیش بینی می‌شود با ایجاد این واحدهای صنعتی برای ۳۴ هزار و ۱۱۰ نفر به صورت مستقیم زمینه اشتغال فراهم خواهد شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی با اشاره به مشکلات واحدهای تولیدی استان گفت: مشکلات عمده واحدهای تولیدی بیشتر بحث نیاز تسهیلاتی، زمین و مساحت‌های زمین‌های صنعتی، تأمین مواد اولیه و نیز امور بازاریابی و صادرات برای کشورهای هدف است.

بابایی مشکلات مالی و بانکی و نبود تجهیزات مدرن نیز از دیگر مشکلات واحدهای تولیدی استان عنوان و تاکید کرد: مشکلات ارزی باعث شده که تأمین مواد اولیه برای واحدهای تولیدی با مشکل اساسی روبرو شود.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار