کد خبر: ۷۸۳۷۹
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۴۰۰ - ۱۹:۵۸
گروه استان‌ها ـ رئیس مجلس در ترشیز گفت: لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ را که در دولت قبل بود رد کردیم تا دولت آن را به نفع مردم تغییر دهد، اما آنچه که می‌خواسیم نشد.

به گزارش آرانیوز، محمدباقر قالیباف در دیدار با جمعی از نخبگان منطقه ترشیز ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید مدرس اظهار داشت: خوشحالم که بعد از سال ها توفیق حضور در کاشمر را به مناسبت روز مجلس و ایام شهادت آیت الله مدرس پیدا کردم؛ وقتی بنده ای برای خدا کار کند و خونش جاری شود، برکاتش همانند شهادت آیت الله مدرس بعد از سال ها نیز همچنان ساری و جاری است. جامعه ای که فرهنگ جهاد و شهادت در آن حاکم باشد، هرگز فقیر نیست و با عزت زندگی می کند.

جامعه دارای فرهنگ جهاد و شهادت همیشه با عزت زندگی می‌کند

رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر اهمیت نقش مردم در رفع مشکلات بیان کرد: روزهای ابتدایی که در نیروی انتظامی توفیق خدمت پیدا کردم، علی رغم حضور نیروهای مختلف در منطقه شرق کشور، شاهد ناامنی ها و حتی گروگانگیری هایی بودیم، اما پس از اینکه تصمیم گرفته شد مسئولیت امنیت در این منطقه برعهده نیروی انتظامی باشد، به نیروهای مردمی گفتم که جز شما کسی نمی تواند امنیت را در این منطقه به میزان مطلوب برساند. و حدوداً پس از 9 ماه با حضور مردم مشکل ناامنی ها حل شد.

وی با اشاره به ظرفیت های منطقه ترشیز افزود: براساس اظهارنظر کارشناسان و کارآفرینان، ظرفیت های مردمی امکان حل مشکلات را دارند و در این منطقه نیز فرصت بهره برداری از انرژی های پاک، استفاده بهینه از آب و کشت گلخانه ای وجود دارد و باید توجه کنید که راه حل رفع کمبودهای این حوزه صرفا در تهران نیست.

قالیباف با اشاره به اینکه نهاد قانونگذاری باید نظام تامین مالی در حوزه سرمایه گذاری را بازآفرینی کند، ادامه داد: این خواسته می تواند مهمترین مطالبه مردم از مجلس شورای اسلامی باشد، زیرا موانع سرمایه گذاری و ایجاد کسب و کار را برطرف می کند.

رئیس قوه مقننه گفت: ظرفیت ما در حوزه کانی های فلزی بیش از ظرفیت کشور در حوزه نفت است، اما ارتباط دولت با سرمایه گذاری های مردمی باید به صورت صحیح تعریف شود. 

وی افزود: اکنون مواد اولیه ارزان، انرژی ارزان و نیروی کار ارزان در کشور وجود دارد، اما نرخ محصول به نرخ بازار جهانی است که این مشکل نیز باید رفع شود. در شرایط فعلی همه باید به یکدیگر رحم کرده و عدالت را رعایت کنیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی بیان کرد: زمانی می توانیم وصف انقلابی را برای مجلس و دولت استفاده کنیم که خروجی کار نیز همین موضوع را نشان دهد؛ انقلابی‌گری یعنی عقلانیت، عدالت و کارآمدی که در زندگی مردم نتایج آن مشخص باشد.

وی با اشاره به اینکه همه می دانیم که دانشگاه و دانشجو مهم است و امروز بیش از 35 درصد از تحصیل‌ کردگان بیکار هستند، افزود: دانشجو باید در میدان عمل تربیت شود و اگر مراکز تولیدی ما به دانشجو یا افراد دارای تحصیلات تکمیلی نیاز دارند، باید آنها را مورد حمایت قرار دهند.

قالیباف با بیان اینکه سعی ما بر  این بود که در اعتبارات سال 1400 رویکرد تولید ثروت را دنبال کنیم، ادامه داد: لایحه بودجه سال 1400 را که در دولت قبل بود رد کردیم تا دولت آن را به نفع مردم تغییر دهد، اما آنچه که می‌خواسیم نشد. به هرحال ما به دنبال رفع موانع هستیم تا شهرستان ها و استان ها خودشان بتوانند کار کنند و مرکز صرفاً تنظیم‌کننده روابط باشد.

رئیس نهاد قانونگذاری کشورمان با بیان اینکه در سال آینده خواهیم دید که در حوزه ثروت چه اتفاقی رخ می‌دهد گفت: روز گذشته نیز در صحن مجلس گفتم که نمی‌توانیم صد اولویت را در دستور کار قرار دهیم، بلکه 3 اولویت مهم اقتصاد، آب و جمعیت را باید در برنامه هفتم مورد توجه قرار دهیم تا اتفاقات مهمی در این حوزه ها رخ دهد. البته وقتی حرف از جمعیت می زنم به موالید، مهاجرت و اختلافات طبقاتی نیز توجه دارم.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار