کد خبر: ۷۷۹۸۲
تاریخ انتشار: ۰۵ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۷
وزیر کشور گفت: اختیارات بیشتری به استانداران سراسر کشور واگذار خواهد شد و مطابق فرایند پیش بینی شده در بودجه ۱۴۰۱ صندوق توسعه ملی در استان‌ها شکل خواهد گرفت.
فرش قرمز استانداران برای نمایندگان ملت/ چراغ سبز میدان فاطمی به بهارستان نشینان/تاکید وحیدی وزیر کشور، تعامل استانداران با نمایندگان مجلس  و اختیارات بیشتر به استانداران در دستور کار قرار گرفت
 

به گزارش آرانیوز، احمد وحیدی وزیر کشور روز یکشنبه در جلسه شورای معاونین وزارت کشور، گفت: باید کشور را استاندارمحور اداره کنیم نه وزارتخانه‌محور و برای این منظور بخشی از اختیارات وزارتخانه‌ها به استانداران تفویض می‌شود و وزارتخانه‌ها بیشتر نقش حمایتی و نظارتی خواهند داشت.

وی تاکید کرد: اختیارات بیشتری به استانداران سراسر کشور واگذار خواهد شد و مطابق فرایند پیش بینی شده در بودجه 1401 صندوق توسعه ملی در استان‌ها شکل خواهد گرفت.

وزیر کشور اضافه کرد: در بودجه 1401، بودجه استانی با محوریت اختیار عمل بیشتر استانداران در نظر گرفته شده و این پیشنهاد به حضرت آیت‌الله  رئیسی رئیس جمهوری محترم کشور ارائه شده است.

وحیدی درخصوص اعطای اختیارات بیشتر به استانداران هم گفت: برای تحقق این امر مصوبه‌ای به هیات دولت ارائه خواهیم کرد.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود  ضمن اشاره به اهمیت و جایگاه مجلس شورای اسلامی در کشور بر ضرورت تعامل نزدیک‌تر و بیشتر با نمایندگان ملت تاکید کرد و گفت: باید ارتباطات گسترده‌ای با نمایندگان ملت داشته باشیم و در این خصوص معاونین وزارتخانه‌ها ارتباطات بیشتری با نمایندگان برقرار می‌کنند.

وزیر کشور همچنین از استانداران خواست تعامل، همکاری و همراهی بیشتری با نمایندگان مجلس شورای اسلامی داشته باشند.

وحیدی در پایان با بیان اینکه وزارت کشور، وزارتخانه‌ی مادر و انقلابی است؛ گفت: کارکنان این وزارتخانه اعم از استانداران، فرمانداران با روحیه انقلابی، مدیریت جهادی و تحرک عمل بالا باید اهتمام بیشتری  در در انجام  ماموریت‌های محوله  داشته باشند.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار