کد خبر: ۷۷۹۸۰
تاریخ انتشار: ۰۵ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۵
گروه استان‌ها ـ فرمانده قرارگاه فرهنگی اجتماعی حضرت بقیه‌الله الاعظم (عج) با بیان اینکه امروز در اوج قدرت هستیم، گفت: بزرگ‌ترین قدرت‌های نظامی جهان نمی‌توانند نگاه چپ به ایران داشته باشند.

به گزارش آرانیوز، سردار سرلشکر پاسدار محمدعلی جعفری در اجتماع بسیجیان استان همدان اظهار داشت: هفته بسیج هفته مردم و انقلاب است و انقلاب اسلامی بدون بسیج معنی ندارد و نیاز به جان‌فشانی‌های بسیجیان دارد.

وی بیان کرد: بسیج یعنی کسی که در راه انقلاب اسلامی ایثار می‌کند، بسیج یعنی عزم و اراده مردم برای حل یک معضل بزرگ اجتماعی، بسیج یعنی حرکت خودجوش مردم در انجام تکلیف الهی و بنابر فرمایشات امام خمینی(ره) بسیج لشکر مخلص خداست.

فرمانده قرارگاه فرهنگی اجتماعی حضرت بقیه‌الله الاعظم (عج) با بیان اینکه مجاهد کسی است که با اخلاص برای رضای خدا تلاش می‌کند و صبر و تحمل می‌کند، افزود: بسیج در تمام سختی‌های انقلاب نقش‌آفرینی کرده و از قبل فرمان تشکیل بسیج، بسیجیان بودند و همه آن‌هایی که درصحنه‌های مختلف سختی کشیدند ولی از پای ننشستند بسیجی هستند.

وی اظهار داشت: بسیج مردمی از سال 1342 تا 1357 تحت رهبری امام خمینی(ره) و بعد از پیروزی انقلاب در عرصه‌های های مختلف امنیتی حضور داشته تا اینکه امام خمینی(ره) در سال 1358 بعد از تسخیر لانه جاسوسی و وقتی که متوجه شدند کار سختی با دشمنان انقلاب خواهیم داشت دستور تشکیل بسیج مستضعفین را دادند که با این فرمان بسیجیان سر از پا نشناختند.

جعفری ادامه داد: بسیجیان در هنگام جنگ با تشکل‌سازی از نیروی مؤمن و انقلابی از خاک اسلامی و نظام جمهوری اسلامی دفاع کردند و این مسیر عظیم مبارزه با طاغوت و ظلم و استکبار و دفاع از جمهوری اسلامی را آغاز کردند و به خوبی این درس را انتقال دادند که می‌شود با کمترین سلاح و با ایمان مقابل ظلم طاغوت و نظام استکباری ایستاد و پیروز شد و بعد از آن در جنگ حزب‌الله، در یمن و... این راه ادامه پیدا کرد و این اتفاق بسیار بزرگ با حضور مردم بود.

وی عنوان کرد: نقش دیگر بسیجیان در از بین بردن ناامنی‌های بعد از جنگ همچون فتنه سال 88 بود و در این حوادث بسیجیان نقش‌آفرینی مؤثر، گسترده و سازماندهی شده و آموزش دیده شده داشتند.

فرمانده سابق سپاه گفت: مردم در بحران‌های مختلف نقش‌آفرینی کردند و در هر کدام از حوادثی که در طی دوران انقلاب رخ داده اگر حضور مردم نبود ضربه بزرگی به نظام می‌خورد.

وی با بیان اینکه عظمت انقلاب اسلامی مدیون تلاش بسیجی‌ها است، افزود: امروز در اوج قدرت منطقه و حتی جهان هستیم؛ در صورتی که تمام جهان بسیج شدند که جمهوری اسلامی ایران را نابود کنند اما نتوانستند وجبی از خاک ایران را به تصرف خود دربیاورند و هیچ کشوری با بزرگ‌ترین قدرت‌های نظامی جهان نمی‌تواند نگاه چپ به جمهوری اسلامی داشته باشد.

جعفری تأکید کرد: انقلاب اسلامی بدون حضور و نقش‌آفرینی مردم در مسیر انقلاب که همان بسیج هستند معنایی ندارد و به نوعی انقلاب بدون مردم و بسیج بدون مردم معنا ندارد و این افتخار همه بسیجیان است.

وی اظهار داشت: براساس فرمایش امام(ره) مجاهد فقط کسی نیست که در عرصه‌های دفاعی به جنگ دشمنان برود بلکه مجاهد آن کسی است که در راه خدا حتی زمانی که جنگ نیست برای رشد و ارتقای جامعه و اهداف انقلاب اسلامی مجاهدت می‌کند.

فرمانده قرارگاه فرهنگی اجتماعی حضرت بقیه‌الله الاعظم(عج) با بیان اینکه یکی از وظایف بسیج حل‌ معضلات بزرگ اجتماعی است، گفت: بسیج باید در راستای خودسازی جامعه و حرکت به سمت تمدن نوین اسلامی تلاش کند.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار