کد خبر: ۷۷۸۰۶
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۶
در حالی که قرار است قیمت بلیت هواپیما از دوشنبه ۱ آذر کاهش یابد، اما هنوز خبری از اعمال مصوبه شورای عالی هواپیمایی کشوری در قیمت بلیت های در حال فروش نیست.
از فردا اول آذر/ بلیط های هواپیما در باند فرودگاه های کشور فرود می آید/لیست جدید قیمت بلیط پروازهای داخلی فردا  اعلام‌ می شود
 

به گزارش آرانیوز، ستاد ملی مقابله با کرونا در نشست ۹ آبان محدودیت پذیرش مسافر در پروازهای داخلی تا ۶۰ درصد ظرفیت هواپیما را لغو کرد.

این در حالی است که از زمان ایجاد محدودیت برای مسافرگیری در پروازهای داخلی، در حالی که ایرلاین‌ها تا ۳۰ درصد اقدام به گران کردن بلیت‌ها کرده بودند، اما شورای عالی هواپیمایی کشوری از موافقت خود با افزایش نرخ بلیت پروازها تا سقف ۱۰ درصد نسبت به نرخ نامه خرداد سال گذشته و اعمال این افزایش از ابتدای آذر ۱۳۹۹ خبر داد؛ این در حالی است که در خرداد سال گذشته نیز نرخ بلیت پروازهای داخلی افزایش ۲۰ درصدی نسبت به بهمن ۱۳۹۸ داشته است.

حال به نظر می‌رسد با توجه به برداشته شدن این محدودیت، ایرلاین‌ها موظف به برگرداندن قیمت بلیت پروازهای داخلی به نرخ‌های پیش از کرونا باشند. هر چند که هنوز از میزان کاهش قیمت‌ها خبری منتشر نشده است.

وزیر راه: قیمت بلیت پروازهای داخلی باید کاهش یابد

رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی یکشنبه ۲۳ آبان در حاشیه مراسم تودیع و معارفه رؤسای جدید و قدیم سازمان هواپیمایی کشوری در جمع خبرنگاران با بیان اینکه جمهوری اسلامی به دنبال رفع تحریم‌ها است، درباره قیمت بلیت هواپیما گفت: فردا (۲۴ آبان) جلسه‌ای با ایرلاین‌ها داریم تا کاهش قیمت بلیت اجرایی شود.

شورای عالی هواپیمایی کشوری نیز در جلسه ۲۵ آبان امسال در نشستی ایرلاین‌ها را موظف به کاهش قیمت بلیت پروازهای داخلی از اول آذر کرد.

معاون وزیر راه: هنوز میزان کاهش قیمت بلیت مشخص نیست

محمد محمدی‌بخش معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان هواپیمایی کشوری در پایان جلسه ۲۵ آبان شورای عالی هواپیمایی کشوری اعلام کرد: با توجه به تصمیم اتخاذ شده در شورای عالی هواپیمایی و موضوعاتی نظیر رفع محدودیت ۶۰ درصدی ظرفیت پذیرش پرواز و افزایش ظرفیت پروازها و با توجه به استدلال‌های مطرح شده توسط سازمان هواپیمایی کشوری، نماینده شرکت‌های هواپیمایی و سایر اعضای شورا، توافق بر این شد که از اول آذر نرخ بلیت هواپیما با میزانی که متعاقباً اعلام خواهد شد، کاهش یابد.

فعلاً خبری از اعمال کاهش قیمت‌ها در فروش بلیت نیست!

در حالی شورای عالی هواپیمایی کشوری مصوبه کاهش قیمت بلیت پروازهای داخلی را به تصویب رسانده که ایرلاین‌ها همچنان در حال فروش بلیت پروازهای داخلی از اول آذر به بعد، با قیمت‌های نجومی هستند.

به عنوان مثال بلیت تهران-مشهد برای روز ۲ آذر از ۸۸۰ هزار تومان تا ۱ میلیون و ۷۸ هزار تومان فروخته می‌شود.

لیست جدید قیمت بلیت پروازهای داخلی فردا اعلام می شود

برای مسیر اکونومی تهران-شیراز ۲ آذر نیز از ۶۷۰ تا ۹۴۲ هزار تومان قیمت‌ها در حال عرضه است. تهران-اهواز نیز از ۶۹۶ تا ۹۲۹ هزار تومان در حال عرضه است.

لیست جدید قیمت بلیت پروازهای داخلی فردا اعلام می شود

 

مقام مسئول صنعت هوایی: فردا نرخنامه جدید پروازهای داخلی اعلام می‌شود

یک منبع آگاه در صنعت هوانوردی به خبرنگار مهر گفت: قرار است از پس فردا دوشنبه ۱ آذر قیمت بلیت پروازهای داخلی کاهش یابد.

وی افزود: این موضوع، مصوب شورای عالی هواپیمایی کشوری است و فردا یکشنبه ۳۰ آبان میزان کاهش قیمت‌ها اعلام شود.

به گفته این منبع آگاه، فردا ۳۰ آبان لیست جدید قیمت پروازهای داخلی اعلام خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: هنوز میزان کاهشی شدن قیمت‌ها مشخص نیست و امروز در جلساتی که با ایرلاین‌ها داشته ایم، درباره رقم کاهش قیمت‌ها چالش‌هایی داشتیم.

منبع: مهر
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار