کد خبر: ۷۷۳۶۵
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۹
کرج - وزیر کشور گفت: باید تلاش مضاعفی صورت بگیرد تا جلوی مهاجرت به البرز گرفته شود تا البرزی‌ها دچار مشکل و مضیقه نشوند.

به گزارش آرانیوز:احمد وحیدی ظهر شنبه در دیدار با آیت‌الله حسینی‌همدانی، نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه شهر کرج با تبریک میلاد امام حسن عسکری (ع) اظهار کرد: توفیقی بود تا در استان شهیدپرور البرز در این ایام عزیز خدمت مردم باشیم.

وی بیان کرد: معارفه برادر عبدالهی و تکریم آقای شهبازی در این سفر مد نظر است و امیدواریم استاندار پیشین اجر زحمات خویش را بگیرند.

وزیر کشور تصریح کرد: آقای عبدالهی جزو نیروهای پرسابقه و پرتوان هستند و کمتر اقدام بزرگی در تهران صورت گرفته است که ایشان در آن سهیم و شریک نبودند، بلکه در اتفاقات بزرگی نقش تعیین‌کننده داشتند.

مهاجرت سالانه ۱۰۰ هزار نفر به البرز

وی خاطرنشان کرد: استان البرز دارای اهمیت زیادی است هم به لحاظ موقعیت خاص آن که در مسیر ۱۱ استان قرار دارد و هم به خاطر مهاجرپذیر بودن آن؛ بنا بر اعلام دوستان سالانه ۱۰۰ هزار نفر جمعیت به البرز اضافه می‌شود.

وحیدی با بیان اینکه ظرفیت البرز باید برای پذیرش این تعداد مهاجر تبیین شود، گفت: باید تلاش مضاعفی صورت بگیرد تا جلوی مهاجرت به این استان گرفته شود تا البرزی‌ها دچار مشکل و مضیقه نشوند.

وی اظهار کرد: بخشی از این مهاجرت‌ها اجتناب‌ناپذیر است که بر این اساس باید سعی کنیم تا برای آن ظرفیت پیش‌بینی و آمادگی کسب کنیم.

استاندار البرز بیان کرد: یک میلیون حاشیه‌نشین در استانی که ۴ میلیون جمعیت دارد عدد بزرگی است و نمی‌توان از حاشیه‌نشینی یک چهارم جمعیت یک استان چشم‌پوشی و باید برای رفع آن فکری کرد.

وی با اشاره به وضعیت صنایع استان البرز تصریح کرد: در این زمینه اقدامات خوبی صورت گرفته است، آن طور که گزارش داده شد ۱۲ هزار میلیارد تومان برای صنایع استان جذب سرمایه صورت گرفته است اما با اینکه عدد خوبی است باید توسعه پیدا کند.

وحیدی خاطرنشان کرد: امیدواریم که امور البرز به خوبی پیش برود، به ویژه اینکه این استان به خاطر همجواری با تهران و باری که از آن می‌پذیرد و باری که ممکن است به پایتخت تحمیل کند از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی با بیان اینکه باید توجه بیش از پیش به البرز شود، متذکر شد: امیدواریم استاندار جدید زیر بار این حجم سنگین از مشکلات با کمک و همیاری موفق باشد.

منبع: مهر
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار