کد خبر: ۷۷۳۵۲
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۰
اهر- وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اهمیت فرهنگ اصیل ایرانی گفت: ارتقای فرهنگ و هنر اصیل ایرانی اولویت وزارت ارشاد است.

به گزارش آرانیوز:محمد مهدی اسماعیلی شامگاه جمعه در آئین اختتامیه پانزدهمین جشنواره ملی تئاتر کوتاه ارسباران در شهرستان اهر اظهار داشت: تئاتر کوتاه امروز به نام ارسباران بزرگ شناخته می‌شود و این منطقه یک منطقه اصیل تاریخی با چندین هزار سال سابقه تاریخی است.

وی با بیان اینکه امیدواریم سال آینده این جشنواره به صورت بین‌المللی برگزار شود، ابراز داشت: نگاه ما در دولت تمرکززدایی است و از بین المللی شدن جشنواره تئاتر ارسباران حمایت می‌کنیم.

اسماعیلی سپس با تاکید بر اینکه طی ۱۵ سال اخیر چراغ جشنواره ملی تئاتر کوتاه ارسباران همیشه روشن بوده است، گفت: امیدواریم با حمایت‌هایی که صورت می‌گیرد شاهد رونق بیش از پیش این جشنواره در منطقه ارسباران باشیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین با تاکید بر اینکه توجه ویژه ای به پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های شهرستانی داریم، گفت: ارسباران قابلیت‌های بالایی در زمینه فرهنگ و هنر دارد. باید استعدادهای شهرستان‌ها را ببینیم و به جوانان توجه کنیم.

وی با اشاره به اینکه تمرکز زدایی اولویت مهم دولت است، افزود: متأسفانه سال‌ها منابع عمده در مرکز جمع شده و ما تلاش می‌کنیم در طول این دولت این رویه را تغییر دهیم.

اسماعیلی ابراز داشت: با تمام توان از ایجاد دبیرخانه دائمی این جشنواره و بین المللی شدن آن حمایت می‌کنیم و اعتبارات لازم را نیز تخصیص می‌دهیم.

در این دوره از جشنواره ملی تئاتر کوتاه ارسباران هنرمندانی از ۶۳ شهرستان کشور حضور داشتند و در مجموع ۱۹۶ اثر به دبیرخانه جشنواره رسید که ۳۵ اثر در بخش آئینی سنتی، ۸۵ اثر در بخش خیابانی و ۷۶ اثر در بخش صحنه‌ای به رقابت پرداختند.

جشنواره ملی تئاتر کوتاه ارسباران امشب با معرفی نفرات برتر به کار خود پایان داد.

منبع: مهر
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار