کد خبر: ۷۶۲۶۴
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۴۰۰ - ۱۸:۲۳
بندرعباس- نماینده مردم غرب هرمزگان در مجلس شورای اسلامی گفت: عوارض آلایندگی پارس جنوبی عسلویه باید در پارسیان پرداخت شود.

به گزارش آرانیوز:احمد جباری در دیدار با احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی اظهار کرد: شما به واسطه حضور در مجلس شورای اسلامی و ماهیت کار نمایندگان مجلس، با چالش‌ها و دغدغه‌های اقتصادی مردم هرمزگان آشنا هستید.

وی ابراز داشت: با وجود این حجم عظیم از صنایع بزرگ و کوچک در سطح استان هرمزگان، مردم و جوانان نباید دغدغه شغل و مسائل اقتصادی و معیشتی داشته باشند، لذا در این راستا شرکت ها و صنایع مستقر در استان باید به سمتی حرکت کنند که خریدها و معاملات و همچنین پرداخت مالیات و عوارض های خود را در استان انجام دهند تا مردم استان اثرات مثبت حضور این صنایع را در زندگی خود حس کنند.

نماینده مردم غرب استان هرمزگان در ادامه با اشاره به لزوم تمکین همه نهادها و ارگان ها به قانون تصریح کرد: شهرستان پارسیان به واسطه نزدیکی با منطقه ویژه پارس جنوبی و عسلویه، دچار خسارات زیست محیطی ناشی از فعالیت آن‌ها شده است. بر اساس قانون، این صنایع باید برای جبران خسارت‌ها، عوارض آلایندگی را در پارسیان پرداخت کنند.

جباری ادامه داد: پرداخت نکردن عوارض آلایندگی منطقه ویژه پارس جنوبی و صنایع عسلویه در پارسیان، برخلاف قانون است.

وی با اشاره به بخشش جرایم دیرکرد تسهیلات کمتر از ۱۰۰ میلیون تومان، بیان داشت: بر اساس قانون جرائم دیرکرد برخی از تسهیلات زیر ۱۰۰ میلیون تومان از سوی دولت بخشیده شده است اما بانک‌ها از این موضوع تبعیت نمی‌کنند.

از خود طرح می‌توان به عنوان ضمانت برای اعطای تسهیلات استفاده کرد

عضو مجمع نمایندگان استان هرمزگان تصریح کرد: برای اعطای تسهیلات جهت اجرای طرح های مختلف، می‌توان از خود طرح به عنوان ضمانت پرداخت تسهیلات استفاده کرد. این امر نقش مهمی در تولید و اشتغال جوانان دارد.

جباری اظهار کرد: مردم استان هرمزگان انتظار دارند که در انتصاب پست‌های مدیریتی مناطق آزاد و هیات مدیره‌های صنایع بر خلاف دولت‌های گذشته که کار آمدی مناسبی را هم نشان نداده‌اند، از افرادی استفاده شود که نسبت به ظرفیت‌ها و چالش‌های منطقه شناخت دارند.

وی ضمن تاکید بر اهمیت حمایت از سرمایه‌گذاران در مناطق آزاد، گفت: باید شرایط متفاوتی را در حوزه کسب وکار مناطق آزاد ایجاد کنیم چراکه اگر قانون گذاری و سیاست گذاری در مناطق آزاد و سرزمینی یکسان باشد، شاهد فرار سرمایه از مناطق آزاد خواهیم بود.

منبع: مهر
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار