کد خبر: ۷۶۱۳۴
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۲
رئیس‌جمهور گفت: پیامبر اسلام(ص) محور وحدت هستند و نگاه به سیره پاک ایشان و پیشوایان دین لازم است و اهل‌بیت عصمت و طهارت(ع) رمز وحدت هستند و توجه به سیره این عزیزان جامعه را هدایت می‌کند.

به گزارش آرانیوز، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور در سی و پنجمین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی که صبح امروز در تهران و به‌صورت ویدیوکنفرانسی افتتاح شد، طی سخنانی ضمن تبریک ولادت پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد(ص) و حضرت امام جعفر صادق(ع) اظهار داشت: از مرحوم آیت‌الله تسخیری یاد می‌کنیم که در این عرصه وحدت بین مسلمانان فعال بودند و زحمت کشیدند، هم‌چنین از اقدامات عملی شهید بزرگوار حاج قاسم سلیمانی برای وحدت بین مسلمانان قدردانی می‌کنیم، اقدامات علمی آقای تسخیری و اقدامات عملی حاج قاسم سلیمانی در جهت دفع شبهات و انحرافات در جهان اسلام، وحدت و انسجام امت اسلامی بسیار مؤثر بود و یاد این عزیزان را گرامی می‌داریم.

وی افزود: بر فکر تقریب و وحدت امت اسلام که امام خمینی(ره) تأکید داشتند و امروز نیز رهبر معظم انقلاب اسلامی امام خامنه‌ای بر آن تأکید دارند، یک حرکت راهبردی و ضروری در جهان اسلام است که اندیشمندان، علما و دانشمندان باید بر آن تأکید کنند.

رئیس‌جمهور گفت: پیامبر اسلام محور وحدت هستند و نگاه به سیره پاک ایشان و پیشوایان دین لازم است و اهل‌بیت عصمت و طهارت(ع) رمز وحدت هستند و توجه به سیره این عزیزان جامعه را هدایت می‌کند. اتحاد امت اسلامی موضوعیت دارد و سخن از این است که امت اسلامی باید متحد باشند.

رئیسی بیان کرد: سخن از توصیه‌هاست که تفرقه شکل نگیرد و این توصیه‌ها وجود دارد تا سخن و بیانی خلاف وحدت طرح نشود و این موارد ضروری است. از واژه «امت» می‌فهمیم که یعنی یک امت یعنی مجموعه متعهد به ارزش‌های دینی که هدف و مقصد واحدی دارند. ما هدف مشترکی داریم، هیچ زمانی امت حق ندارد که درجا بزند و دچار توقف بشود؛ همواره باید به‌سمت خداوند متعال حرکت کند و تمامی زوایای زندگی امت باید الهی بشود.

وی خاطرنشان کرد: حرکت، پویایی و مقصد واحد و مقتدا داشتن برای امت مهم است و مقتدای ما رسول خدا(ص) و پیشوایانی هستند که در سلوک و رفتار و گفتارشان ائتلاف و اتحاد را آموختند. امت اسلامی مقصد واحدی دارد و آن مقصد نیز آزادی آن از نظام سلطه است؛ نظام سلطه می‌خواهد نگذارد که امت اسلامی شگل بگیرد، حرکت کند و پویایی داشته باشد، می‌خواهند این سِیر ربّانی شدن زندگی از بین برود تا فرهنگ خود را بر جوامع اسلامی حاکم کنند.

رئیسی گفت: نظام سلطه بعد از جنگ جهانی دوم و دوقطبی شدن جهان، فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی و تک‌قطبی شدن، یک قدرت را در برابر خود می‌دید و آن قدرت بزرگ اسلام است؛ نظام سلطه به‌انحای مختلف تلاش کرد این قدرت را از کارایی و کارآمدی بیندازد، تهدیدات مختلفی انجام داد و گروه‌های تکفیری را بین مسلمانان تشکیل دادند و پول و سلاح در اختیارشان گذاشتند تا به قتل، غارت و شبهه‌افکنی در امت اسلامی بپردازند.

وی ادامه داد: نظام سلطه جریان رسانه‌ای و امپراطوری خبری و رسانه‌ای خود را به راه انداخت و در جهت اختلاف بین امت اسلامی، به‌کار گماردن دولت‌های سست‌عنصر و کسانی که دنبال منافع خود باشند و به فکر امت نباشند، یعنی دولت‌های وابسته که به‌دنبال عادی‌کردن روابط با رژیم‌های تبهکار مانند رژیم صهیونیستی باشند، می‌کوشند. آنان می‌خواهند مقدسات را مورد اهانت قرار دهند و از دانشمندان بهره‌کشی کنند؛ استثمار قدیم به‌دنبال نفت و گاز بود و الآن دنبال انرژی‌های کشورهای اسلامی یعنی نیروی انسانی کارآمد و دانشمندان آن‌ها هستند.

منبع: تسنیم
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار