کد خبر: ۷۶۱۱۳
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۶
رشت- معاون درمانی علوم پزشکی گیلان با اشاره به اینکه سینوفارم بیش از ۸۰ درصد ایمنی در برابر کرونا برای دانش آموزان ایجاد می کند، گفت: والدین واکسیناسیون دانش آموزان را جدی بگیرند.

به گزارش آرانیوز:انوش دهنادی مقدم  با اشاره به اینکه در روزهای اخیر شاهد افزایش و کاهش تعداد بیماران کرونایی بستری در مراکز درمانی استان گیلان هستیم، افزود: این نوسان نگران کننده است.

وی با بیان اینکه هم اکنون ۳۵۳ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های گیلان بستری هستند که ۸۶ بیمار جدید پذیرش شده‌اند، گفت: ۶۲ بیمار نیز با شرایط بد کرونایی در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

معاون درمانی علوم پزشکی گیلان در ادامه به روند واکسیناسیون در استان گیلان اشاره و اضافه کرد: خوشبختانه واکسیناسیون در گیلان تسریع شده اما در زمینه دُز دوم هنوز به استاندارد ۸۵ درصد نرسیده‌ایم و شهروندان باید با جدیت بیشتر پروتکل‌ها را رعایت کنند.

وی با بیان اینکه از ابتدای شیوع ویروس کرونا در استان گیلان بیش از ۷۰ هزار بیمار کرونایی در مراکز درمانی و بیمارستانی استان بستری شدند، ادامه داد: در همین مدت بیش از ۱۰ هزار سرپایی به مراکز درمانی گیلان مراجعه کرده‌اند.

دهنادی مقدم با تأکید بر اینکه تزریق واکسن کرونا شدت ابتلاء به کرونا را کاهش می‌دهد و در برابر این ویروس ایمنی ایجاد می‌کند، گفت: با توجه به اینکه عوارض واکسیناسیون بسیار نادر و کم و در حد تب و لرز، درد در محل تزریق واکسن و یا احساس کوفتگی است شهروندان نباید ریسک ابتلاء به کرونا را به جان بخرند می‌توانند با تزریق واکسن در برابر این ویروس ایمن شوند.

وی با اشاره به واکسیناسیون دانش آموزان، تأکید کرد: واکسیناسیون دانش آموزان و مردم عادی تفاوتی با هم ندارد و واکسن سینوفارم تا ۸۰ درصد ایمنی در برای ابتلاء به کرونا برای آنها ایجاد می‌کند بنابراین توصیه می‌کنیم دانش آموزان و والدین آنها واکسیناسیون را جدی بگیرند.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار