کد خبر: ۷۵۹۶۱
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۹
نماینده مردم تهران با بیان اینکه دور زدن مجلس سنت غلطی بود که از دولت قبل به جا مانده گفت: اگر دولت اصلاحیه یا متمم بودجه می‌خواهد، درخواست کند.

دور زدن مجلس سنت غلطی بود/ از عدم تعیین مسئول اقتصادی دولت نگرانم

به گزارش آرانیوز، در ادامه جلسه علنی روز (یکشنبه ۲۵ مهرماه) مجلس شورای اسلامی الیاس نادران نماینده تهران در نطق میان دستور، گفت: خوشبختانه دولت مستقر شده و ارکان آن شکل گرفته و آرامش نسبی بر بازارها حاکم شده است.

نماینده مردم تهران داشت: قبلا هم گفته‌ام، اقتصاد پاشنه آشیل دولت رئیسی است؛ اینکه بزرگانی در حوزه اقتصاد را در کنار هم جمع کنیم، بسیار پسندیده است اما مهمتر هماهنگی تیم و سرداشتن آن است.

به شدت از عدم تعیین مسئول حوزه اقتصادی نگران هستم

وی ادامه داد: جسارتا ریاست جمهوری تصریحا اعلام کنند مسئولیت اقتصادی کشور با کیست؟ هرچند شفاها و تلویحا اعلام کرده اند. راهبردها، خط مشی ها و نقاط کلیدی اقتصاد کشور را چه کسی تبیین می کند؟ اجازه می‌خواهم اعلام کنم به شدت از پراکندگی نظرات آقایان و عدم تعیین مسئول حوزه اقتصادی نگران هستم.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم افزود: اخبار خوبی از جلسات سران قوا و تصمیماتی که اتخاذ می‌شود، به گوش نمی‌رسد. دور زدن نهادهای مسئول مثل قوه مقننه و تغییر در متن مصوبات قانونی آن بدون طی فرآیندهای قانونی سنت سیئه‌ای است که از دولت های قبل بجا مانده است.

دولت متمم بودجه می‌خواهد، درخواست کند/ دور زدن مجلس سنت سیئه دولت قبل است

نادران گفت: از ریاست مجلس می خواهم از شان و جایگاه مجلس و اعتبار قانون اساسی دفاع کند. اگر دولت اصلاحیه یا متمم بودجه می‌خواهد، درخواست کند و مجلس بررسی و در ادامه مردم در جریان تصمیمات قرار بگیرند و هر کس مسئولیت تصمیمی که می‌گیرد را بپذیرد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مولفه های اقتصادی کارکردهای خود را دارند، اینکه سیاست اعلامی دولت چه باشد، حتما سیاست های اعلامی آن آثار خود را خواهد داشت. ما و مردم منتظر هستیم مجموعه جامعی از سیاست های ارزی، اقتصادی، پولی، مالی و تولیدی را بشنویم. پراکندگی ها و سردرگمی ها، بلاتکلیفی را به بازار حاکم خواهد کرد و بعد از یک دوره رکورد، موج تورمی دامن اقتصاد کشور را خواهد گرفت.

نماینده مردم تهران ادامه داد: از هیات رئیسه مجلس می خواهم سلسله جلسات مفصل در سطوح مختلف با مسئولین دولتی برگزار کند و مجلس و دولت مشترکا به جمع بندی برسند.

وی ادامه داد: در آستانه تدوین قانون بودجه ۱۴۰۱ و تدوین لایحه برنامه هفتم توسعه هستیم، قطعا مفاد و رویکردهای این دو مصوبه به تمام ابعاد اقتصاد کشور تاثیر خواهد گذاشت. فراموش نکنیم که جوهره اقتصاد مقاومتی درون زا بودن و برون گرا بودن آن است لذا اقتضای آن را باید فراهم کرد.

تصویب لایحه رتبه بندی شروع دومینویی است کسری بودجه را تشدید می‌کند

این نماینده مردم در مجلس یازدهم افزود: ارتباط اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی با کشورهای همسایه جزء شعارهای دولت سیزدهم بود؛ متاسفانه در اربعین امسال خلافش را شاهد بودیم لذا از مسئولین ذیربط می‌خواهم بابت آسیب‌هایی که زائران دیدند، از مردم عذرخواهی کنند و مراتب تردد آسان کالا، تجار و زائران را به ویژه با عراق فراهم کنند.

نادران گفت: نگاه جامع و سیستمی به حوزه اقتصادی، فرهنگ و اجتماع از ضروریات توفیق در پیشرفت کشور است؛ نگاه جزیره ای و بخشی موجب خواهد شد که تولید و زیرساخت ها بیشترین آسیب را ببیند؛ آنچه امروز در مجلس اتفاق افتاد شروع دومینویی است کسری بودجه را تشدید و سقوط اقتصاد ملی و تورم لجام گسیخته را به دنبال خواهد داشت.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار