کد خبر: ۷۵۹۳۳
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۴۰۰ - ۲۲:۵۳
خرم‌آباد- استاندار لرستان بر ضرورت مراجعه اصناف استان برای تزریق واکسن کرونا تاکید کرد.

به گزارش آرانیوز:فرهاد زیویار امروز شنبه در حاشیه جلسه ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا گفت: در جلسه ویدئو کنفرانسی ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا مباحث مختلفی مطرح شد که راهپیمایی روز سیزدهم آبان ماه از مهم‌ترین موضوعات مورد بحث بود و با تصمیم ستاد مقرر شد این راهپیمایی برگزار نشده و صرفاً در قالب برگزاری مراسم یا همایش در اماکن روباز و با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی انجام پذیرد.

وی ادامه داد: برگزاری نماز جمعه از دیگر نکات مورد بحث در این جلسه بود که البته با توجه به شرایط نسبتاً مطلوب استان، نماز جمعه بدون هیچ مشکلی و با رعایت کامل دستورالعمل‌ها برگزار می‌گردد.

استاندار لرستان در خصوص محدودیت‌های منع تردد شبانه افزود: در خصوص ترددهای شبانه، این محدودیت کما فی السابق به قوت خود باقی است و تداوم خواهد یافت و در صورت تخطی از مصوبه ستاد ملی، متخلفین با جریمه مواجه خواهند شد.

زیویار با اشاره به اینکه در ابتدای سال جاری آمار مبتلایان و مرگ بر اثر بیماری کرونا ۴ برابر شرایط کنونی بود ادامه داد: پایین آمدن آمار در استان به دلیل انجام واکسیناسیون‌های اخیر و رعایت پروتکل‌های بهداشتی است که ضرورت دارد واکسیناسیون هم‌استانی ها با سرعت بیشتری ادامه پیدا کند.

وی اظهار داشت: گزارشات واصله به ستاد استانی مقابله با کرونا از عدم رغبت و استقبال کم اصناف استان از واکسیناسیون حکایت دارد که لازم است به منظور جاری و ساری شدن رونق در کسب و کار، در زمینه واکسیناسیون به موقع اهتمام بیشتری به عمل آید.

استاندار لرستان گفت: در شرایط کنونی آمار مبتلایان و مرگ ناشی از بیماری کرونا در استان به نسبت میانگین کشوری در وضعیت مطلوب‌تری قرار دارد که امیدواریم با استقبال اصناف از واکسیناسیون، این روند بیش از پیش کاهشی تر شود.

منبع: مهر
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار