کد خبر: ۷۵۹۳۰
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۴۰۰ - ۲۲:۴۹
رشت- استاندار گیلان با تأکید بر پرهیز از هر گونه عادی انگاری نسبت به ویروس کرونا، گفت: تاکنون ۹۰ درصد گیلانی ها دُز اول واکسن کرونا را دریافت کرده اند.

به گزارش آرانیوز:ارسلان زارع ظهر شنبه در جلسه ستاد مدیریت کرونا گیلان با اشاره به آخرین وضعیت این ویروس در استان، اظهار کرد: بر اساس آخرین رنگ بندی اعلام شده همچنان دو شهرستان گیلان آبی هستند.

وی با تأکید بر ضرورت رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی از سوی شهروندان، گفت: ۱۵ شهرستان در وضعیت زرد قرار دارند که باید با رعایت شیوه نامه‌های این رنگ بندی تغییر و آبی شوند.

استاندار گیلان در ادامه با اشاره به روند مطلوب واکسیناسیون در استان، افزود: میانگین واکسیناسیون در شهرستان‌های گیلان بالا است و باید با ادامه این روند به حد مطلوبی از واکسیناسیون جامعه هدف برسیم.

وی به تلاش مسئولان و متولیان حوزه آموزش اعم از مدارس و دانشگاه‌ها اشاره و با بیان اینکه باید روند واکسیناسیون در این بخش نیز تسریع شود، گفت: بر اساس آمارها در زمینه واکسیناسیون دانش آموزان و دانشجویان از میانگین کشوری نیز بالاتر قرار داریم.

زارع با اشاره به اینکه در حال حاضر ۹۰ درصد گیلانیان بالای ۱۲ سال دُز اول واکسن کرونا را تزریق کرده‌اند، تصریح کرد: باید همه امکانات و زیرساخت‌ها در اختیار بهداشت و درمان قرار بگیرد تا این روند تسریع شود.

وی با بیان اینکه ۸۴۲ تیم ثابت و ۶۲ تیم سیار در امر واکسیناسیون مشارکت دارند، اضافه کرد: ظرفیت افزایش این تعداد وجود دارد.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه در کنار واکسیناسیون همچنان شهروندان و به ویژه اصناف باید شیوه نامه‌های بهداشتی را رعایت کنند، ادامه داد: استفاده از ماسک، رعایت بهداشت فردی و پرهیز از حضور در تجمعات و دورهمی ها باید از سوی مردم مورد توجه قرار گیرد.

وی تأکید کرد: عادی انگاری و ساده انگاری در برابر کرونا احتمال بروز و شیوع موج‌های بعدی را افزایش می‌دهد.

منبع: مهر
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار