کد خبر: ۷۵۸۱۵
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۴۰۰ - ۱۹:۱۱
وزیر بهداشت گفت: امروز نزدیک به ۱۱۰ میلیون دوز واکسن وارد کشور شده که ۷۰ میلیون دز تزریق شده است.

به گزارش آرانیوز، در مراسمی با حضور وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی از رتبه‌های برتر آزمون سراسری سال 1400 کشور قدردانی شد.

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در این مراسم ضمن تبریک به پذیرفته شدگان برتر کنکور سراسری اظهار کرد: مهم ترین مسئله‌ای که می‌توان مسیر رشد و پیشرفت را ادامه داد در درجه اول توکل به خداوند متعال و پس از آن ادامه تلاش و پشتکار است تا بتوان با قدرت این مسیر را ادامه داد.

بهرام عین اللهی با بیان اینکه کشور ایران دارای پیشینه تاریخی با هویت است و امروزه در هر جای دنیا ایران به عنوان کشوری قدرتمند و قوی شناخته می‌شود افزود: پس از پیروزی انقلاب اسلامی با ایجاد هویت دینی، ایران، قدرت بیشتری پیدا کرد به گونه‌ای که امروزه کشورمان به عنوان قوی‌ترین کشور منطقه به شمار می‌رود و یکی از دلایل اصلی تحریم ظالمانه علیه کشورمان، قدرتی است که ایران دارد و به طور حتم اگر کشورمان دارای این توان نبود هیچگاه توسط دشمنان تحریم نمی‌شد.

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه مهمترین مسئله در قدرت کشور، ایمان به خدا و هویت دینی، استقلال، متکی به فرهنگ غنی و نیروی انسانی است خاطر نشان کرد: قدرت تنها به مسائل مالی متمرکز نیست به گونه ای که بسیاری از کشورها با وجود دارا بودن منابع مالی بالا از سطح علم و دانش بالایی برخوردار نیستند.

عین‌اللهی با اشاره به اینکه بزرگ‌ترین منبع قدرت هر کشور نیروی انسانی است و ایران در طول تاریخ همواره ثابت کرده ‌‌که دارای قوی‌ترین مردان و زنان است، اظهار کرد: متوسط هوش ایرانیان از متوسط هوش جهانی بالاتر است و بسیاری از اقداماتی که در جهان انجام می‌شود توسط دانشمندان ایرانی صورت می‌گیرد و باید جوانان از این هوش برای آینده و رشد کشورمان استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه با قدرت هوش، استعداد و تداوم پشتکار جوانان، به آینده کشورمان امیدوار هستیم و به طور قطع شرایط کشورمان در آینده بسیار بهتر از حال حاضر خواهد بود ادامه داد: پذیرفته شدگان برتر آزمون سراسری توانستند یکی از قله‌های موفقیت را فتح کنند و به طور حتم در گام دوم انقلاب اسلامی که به فرموده مقام معظم رهبری یک راه جدید برای ارتقاء کشور است، نقش مهمی را ایفا خواهید کرد.

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه  بیشتر نفرات برتر آزمون سراسری رشته تجربی بیشتر در رشته‌های پزشکی پذیرفته شده‌اند گفت: رشته پزشکی در کشور ما نه نتها در منطقه بلکه در بسیاری از کشورهای دنیا دارای مرجعیت علمی است.

بیشتر بخوانید

عین‌اللهی با بیان اینکه در اوایل پیروزی انقلاب اسلامی کشورمان در تامین پزشک دچار مشکل بود و بسیاری از نیازهای کشور را پزشکانی از کشورهای هند و پاکستان تامین می‌کردند و بسیاری از بیماران برای درمان به خارج از کشور اعزام می‌شدند خاطرنشان کرد: در حال حاضر نه تنها در تربیت پزشک در مقاطع مختلف به خودکفایی رسیده‌ایم بلکه امکان درمان بیماران در تمامی رشته ها در کشور مهیا شده و علاوه بر این بسیاری از بیماران از کشورهای مجاور به کشورمان مراجعه می‌کنند و موفقیت امروز کشورمان تنها  با تلاش و همت جوانان متعهد و با مسئولیت همراه با روحیه انقلابی و ایمان به ثمر نشسته است.

منبع: تسنیم
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار