کد خبر: ۷۵۷۹۱
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۴۰۰ - ۲۳:۲۹
قروه- مدیر مخابرات منطقه کردستان گفت: افزایش پهنای باند اینترنت در نقاط روستایی از اولویت ها بوده و در این راستا پهنای باند اینترنت در روستاهای میهم علیا و سفلی از توابع قروه پنج برابر شد.

به گزارش آرانیوز:به نقل از روابط عمومی مخابرات منطقه کردستان، آزاد حکمت ضمن تشریح اقدامات و پروژه‌های تدوین شده برای توسعه و افزایش تعداد روستاهای تحت پوشش اینترنت مخابرات اظهارداشت: بر اساس ارزیابی و نیاز سنجی های صورت گرفته، پروژه‌های مذکور در نقاط دارای اولویت در حال اجرا هستند.

وی با اعلام میزان اعتبار هزینه شده در راستای اجرای پروژه فوق با هدف توسعه و افزایش پهنای باند اینترنت در دو روستای میهم علیا و میهم سفلی خاطر نشان ساخت: با تلاش همکاران حوزه انتقال و دیتا، پهنای باند اینترنت این نقاط از ۱۰ مگ به ۵۰ مگ معادل پنج برابر افزایش داشته است.

وی نصب تجهیزات و امکانات سخت افزاری و نرم افزاری در مراکز ارتباطی این دو روستا را یادآور شد و افزود: در حال حاضر دسترسی سریع مشتریان به محتواهای موجود در فضای مجازی، ارسال همرمان پیام از طریق صوت و دیتا، افزایش سرعت اینترنت مخابرات، امکان انجام امورات روزانه در درگاه‌های غیرحضوری بر بستر دیتا، بهره مندی بیش از پیش دانش آموزان از کلاس‌های آنلاین و مجازی مهیا شده است.

مدیر مخابرات منطقه کردستان با اعلام این مطلب که ارتقا تجهیزات سخت افزاری در روستای میهم سفلی به منظور ایجاد پورت‌های جدید به متقاضیان در دست اقدام است بیان داشت: متقاضیان جدید سرویس ADSL در روستاهای میهم علیا می‌توانند نسبت به ثبت نام و خرید سرویس مد نظر اقدام نمایند.

حکمت با اشاره به اینکه توسعه و ایجاد زیرساخت‌های دیتا در نقاط روستایی می‌توانند از پدیده اجتماعی مهاجرت به شهرها جلوگیری کند تصریح کرد: مخابرات منطقه کردستان در کنار وظایف اصلی خود به برنامه مسولیت‌های اجتماعی در این حوزه توجه و نگاه ویژه ایی دارد که برای تحقق این مهم هیچ تلاشی را دریغ نمی‌کند.

منبع: مهر
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها