کد خبر: ۷۵۷۷۶
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۴۰۰ - ۱۹:۵۱
زنجان-استاندار زنجان گفت: مصوبات جلسات مربوط به رفع موانع و حمایت از تولید باید ضمانت اجرایی داشته باشد.

به گزارش آرانیوز:محسن افشارچی در دیدار با رئیس کل دادگستری استان، دادستان، معاونان و روسای سازمان‌های زیرمجموعه دادگستری با اشاره به مشکلات اقتصادی حال حاضر افزود: امروز نه در جنگ نظامی بلکه در جبهه اقتصادی که توپ و تانک ندارد در حال مقابله هستیم.

وی یادآور شد: اگرچه گاهی اوقات نیاز است و می‌شود برای منافع ملی، مذاکره کرد، اما نباید سرنوشت ملت را وابسته به مذاکره و دست طرف مقابل کرد.

استاندار زنجان گفت: جنگ نظامی اگرچه برای ما هم هزینه دارد، اما به یقین برای طرف مقابل هزینه بیشتری خواهد داشت.

افشارچی با تاکید بر اینکه این موضوع را باید در برش استانی پیگیری کرده و انجام دهیم، گفت: با تمام توان تلاش می‌شود تا مسائل کاغذبازی‌های اداری در حوزه پشتیبانی از تولید و مانع زدایی در این حوزه به حداقل برسد.

وی با اشاره به اظهارات رییس کل دادگستری استان مبنی بر ۲۰۰ مورد رفع موانع تولید و گره گشایی گفت: این امر نشان از انجام یک برنامه منسجم است و این روال را ادامه می‌دهیم و برای واحدهای باقی مانده نیز امور را تسریع و تسهیل می‌کنیم تا گره‌ها، سریع‌تر گشوده شود.

استاندار زنجان با تاکید بر لزوم گره‌گشایی در حوزه‌های مختلف، به ویژه حوزه اقتصاد استان، گفت: امیدوارم با تلاش‌هایی که انجام می‌دهیم و مساعدت مجموعه دادگستری استان، در پایان مسئولیت، زنجانی بهتر از آنچه که تحویل گرفتیم، تحویل دهیم.

افشارچی گفت: بر اساس اطلاعات رسیده از برخی منابع تاکنون در آمریکا پنج بار مانور جنگ نظامی علیه ایران گزارش شده و فرماندهان آمریکایی به این نتیجه رسیده‌اند که مشخص نیست ضربه‌ای که از ایران می‌خورند تا چه میزان به آنها خسارت می‌زند.

وی با بیان اینکه طرف مقابل تا وقتی که نداند چند نفر کشته می‌دهد، هرگز وارد جنگ نمی‌شود، افزود: این در حالی است که افغانستان و برخی از کشورها مورد حمله نظامی آنها قرار گرفته‌اند، اما تاکنون جرات حمله به ایران را پیدا نکرده‌اند که آن هم ناشی از درایت مدبرانه مقام معظم رهبری است که در این حوزه به خوبی عمل کرده‌اند.

استاندار زنجان با بیان اینکه در جنگ اقتصادی حال حاضر، آرایش جنگی باید به شکل دیگری باشد، خاطرنشان کرد: شاید بسیاری از مسائلی که در روزهای عادی مطرح می‌شود، اصلاً مسئله مهمی به نظر نرسد اما در شرایط غیرعادی و جنگی، حائز اهمیت باشد و در شرایط جنگی، برای سرپا نگه داشتن منابعی که باعث تولید ثروت و ایجاد اشتغال هستند باید آرایش جنگی گرفت و حضور مجموعه قضایی در کنار ما، در امتداد همان آرایش جنگی است.

افشارچی با اشاره به اهمیت تولید و اشتغال تصریح کرد: از همان روزی که اطمینان پیدا کردم مسئولیت خدمتگزاری در استان، بر عهده من گذاشته شده است، اولین جلسه تشکیل شده روز قبل از معارفه، با سازمان صنعت و معدن بود.

وی با قدردانی از تلاش‌های مجموعه دستگاه قضایی استان در راستای پشتیبانی از تولید و رفع موانع، گفت: در سرکشی‌ها و بازدیدها از واحدهای تولیدی، بدون استثنا همه آنها، بر تعامل، مساعدت و تلاش‌های دستگاه قضایی استان در راستای رفع موانع و مشکلات خود شهادت دادند.

استاندار زنجان با بیان اینکه مصوبات جلسات مربوط به رفع موانع و حمایت از تولید باید ضمانت اجرایی داشته باشد گفت: این امر با وجود مجموعه‌های مختلف از جمله واحدهای نظارتی و امنیتی و دادگستری در جلسات مربوطه محقق می‌شود.

افشارچی با بیان اینکه حتی در مواردی که ممکن است قوانین بالا دستی هم معارض با آنها باشد، نباید معطل کنیم، افزود: در صورت نیاز، از حقوقدانان هم در این جلسات، استفاده شود تا از همان ابتدا راهکارهای قانونی را مد نظر قرار دهند چون موارد بسیاری اتفاق افتاده است که مصوباتی از اجرا بازمانده‌اند آن هم فقط به این دلیل که با برخی از قوانین در تعارض بوده‌اند.

وی اظهار داشت: در یک سال آینده، نظام قطعاً باید آرایش خاصی بگیرد و جراحی‌های خاصی داشته باشد که ممکن است درد آور نیز باشد که در چنین شرایطی، اصلی‌ترین وظیفه ما، پشتیبانی از تولید و مانع زدایی است که رهبر معظم انقلاب هم در شعار سال، بر آن تاکید فرموده‌اند.

استاندار زنجان با تاکید بر اینکه باید بتوانیم روی پای خود بایستیم، افزود: چون در سال‌های گذشته این اتفاق نیفتاده و بعضی‌ها در معنای استقلال شک کرده‌اند، متاسفانه در حال حاضر، استقلال در معرض خطر است.

افشارچی تصریح کرد: طرف مقابل ما باهوش است و می‌داند که جنگ کردن لزوماً نیازی به امتیازات نظامی ندارد و با استفاده از امتیاز اقتصادی می‌توان طرف مقابل را مغلوب کند.

وی به تجربه هشت سال دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: در این دوران یاد گرفتیم که چگونه دفاع کنیم چون تحت مدیریت و درایت رهبر معظم انقلاب بودیم که خود آشنا به ابعاد نظامی بودند.

استاندار زنجان با تاکید بر اینکه در حال حاضر جنگ نظامی علیه ما، برای دشمن میسر نیست، افزود: دلیل آن هم این است که میزان هزینه جنگ علیه ایران، برای آنها مشخص نیست.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار