کد خبر: ۷۵۷۴۳
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۲
کرج - فرماندار کرج گفت: با اقدامات صورت گرفته سایت ورزش‌های هوایی استان البرز در شهر کرج احیا می‌شود.

به گزارش آرانیوز:غفور قاسم پور بعد از ظهر چهارشنبه در جلسه ساماندهی امور جوانان و شورای ورزش شهرستان کرج که با حضور مدیرکل ورزش و جوانان استان، رؤسای هیأت‌های ورزشی، رئیس مجمع جوانان کشور و … برگزار شد، با تبریک هفته نیروی انتظامی، پیشاپیش در آستانه هفته تربیت بدنی با تبریک به جامعه ورزشی، صحبت‌های خود را خطاب به مسئولان غایب در جلسه ساماندهی امور جوانان آغاز کرد.

وی با بیان اینکه نشاط اجتماعی در سونامی پسا کرونا، بارقه‌ای از امید را در جامعه تسری خواهد بخشید؛ با حائز اهمیت دانستن نقش شورای جوانان در مطالبه گری امور جوانان گفت: ۱۴ دستگاه به‌طور مستقیم متولی امور جوانان هستند.

فرماندار کرج ادامه داد: این دستگاه‌ها باید علت کم‌کاری‌ها و بی‌توجهی‌های خود را به این حوزه توضیح دهند، فرمانداری کرج نیز در جایگاه معاونت استانداری و شورای تأمین شهرستان محسوب می‌شود؛ بنده نیز به اعضای غایب در جلسه شورای جوانان تذکر جدی خواهم داد که چرا وظیفه ایجاد نشاط اجتماعی را نادیده انگاشته‌اند.

وی با اشاره به نگاه دولت سیزدهم و شخص ریاست جمهوری در توجه به جوان‌گرایی و انتخاب مدیران جوان در مسندهای مدیریتی، ابراز تأسف داشت که دستگاه‌های متولی امر استانی و شهرستانی این زمینه کم‌کار هستند و خواستار شناسی دستگاه‌های کم‌کار در حوزه امور جوانان شد.

البرز در فعالیت‌های امور جوانان در ردیف آخر کشور قرار دارد

قاسم‌پور با بیان اینکه زیبنده استان البرز و شهرستان کرج نیست که با وجود استعدادهای جوانان، فعالیت‌های امور جوانان در ردیف آخر کشور قرار بگیرد، تصریح کرد: دستگاه‌های متولی باید گزارش بدهند که در حوزه جوانان چه کارهایی انجام داده‌اند.

وی با تأکید بر لزوم تشکیل جلسات ماهیانه شورای جوانان و پیگیری مصوبات آن گفت: تشکیل جلسات خوب است اما اگر خروجی نداشته باشد ماحصلی به دنبال نخواهد داشت بنابراین انتظار می‌رود که مصوبات پیگیری و اجرایی شود.

فرماندار کرج با بیان اینکه جوانان موتور محرک هر جامعه‌ای هستند و دستگاه‌های متولی باید مقوله جوانان را جدی بگیرند؛ افزود: متولی ساماندهی امور جوانان تنها فرمانداری نیست و دستگاه‌های مختلفی در این زمینه باید پای کار بیایند تا سرانه نشاط اجتماعی در استان البرز و شهرستان کرج را بالا ببریم.

وی گفت: مکاتبه لازم با استاندار البرز برای افزایش سهم اعتبارات اداره کل ورزش و جوانان استان صورت می‌گیرد، تا زمینه‌ای باشد برای تجهیز خانه‌های ورزشی در شهرستان کرج این موضوع در روستاها نیز توسط بخشداران مورد پیگیری قرار می‌گیرد.

قاسم‌پور در پی طرح موضوع از سرگیری و احیا دوباره سایت هوایی کرج قول مساعد تا این مطالبه را در شورای تأمین شهرستان با حضور مدیرکل ورزش و جوانان استان البرز مورد پیگیری قرار دهد.

وی گفت: تمرکززدایی برنامه‌های اجتماعی و فرهنگی از مرکز شهرها به مناطق حاشیه‌نشین باید در اولویت قرار بگیرد.

فرماندار کرج با حائز اهمیت دانستن اجرای برنامه‌های اجتماعی و فرهنگی برای افزایش نشاط اجتماعی در شرایط پس از کرونا، افزود: با پیگیری مدیریت شهری برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی مجمع جوانان استان در شهرهای اقماری محمدشهر، ماهدشت، گرمدره و کمالشهر باید پررنگ برگزار شود.

وی گفت: دفاتر خانه‌های جوانان در شهرهای اقماری نیز باید در اختیار جوانان قرار بگیرد.

قاسم‌پور تجهیز خانه‌های اوقات فراغت جوانان توسط شهرداری‌ها و رؤسای ادارات را به‌عنوان مصوبه قرار داد و گفت: لیست امکانات مورد نیز توسط اداره کل ورزش و جوانان اعلام شود.

وی در خصوص احیا دوباره باشگاه‌های ورزشی نیز بیان کرد: کرونا به اصناف خسارت‌های جدی وارد کرد و حوزه ورزش هم از آسیب‌های آن مصون نماند، تسهیلاتی نیز مصوب شد اما به دلیل سود بالای بانکی مورد استقبال قرار نگرفت باید در این زمینه نیز جلسه اختصاصی با بانک‌ها ترتیب داده شود تا با ارائه تسهیلات مناسب به باشگاه‌داران بتوانیم فعالیت‌های مراکز ورزشی را در سطح شهر دوباره احیا کنیم.

معاون استاندار البرز در خصوص اجرای قانون تسهیلات ازدواج جوانان گفت: این قانون چندین سال است که به تصویب رسیده اما در سطح کشور اجرایی نشده است، در جلسه‌ای که محضر آیت‌الله حسینی همدانی نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه محترم شهرستان کرج داشتیم ایشان نیز مصرانه پیگیر اجرای این قانون بودند، که باید به جد مورد پیگیری قرار دهیم.

فعالیت ۱۱ کمیسیون فعال در مجمع جوانان کرج

رضایی رئیس اداره امور جوانان شرق کرج نیز در بخشی از این جلسه اظهار داشت: فرماندار ولایتمدار و بومی کرج شناخت عمومی خوبی از محله‌های شهر دارند و از اشراف کافی نسبت به پتانسیل‌های حوزه جوانان برخوردارند، نگاه ویژه ایشان و پیگیری تشکیل جلسه و مطالبات امور جوانان شایسته قدردانی است.

وی افزود: رئیس مجمع جوانان کشور و رئیس شورای سیاست‌گذاری امور جوانان از جوانان استان البرز هستند، اما هنوز در جایگاه آخر کشور از حیث ساماندهی امور جوانان قرار داریم و باید برای کاهش این فاصله تلاش چشمگیری داشته باشیم.

رضایی گفت: ۱۱ کمیسیون فعال در مجمع جوانان تشکیل شده که ظرفیت ویژه‌ای به شمار می‌رود.

مجتبی جانعلی مدیرکل ورزش و جوانان استان البرز نیز در بخشی از این جلسه اظهار کرد: به مناسبت هفته تربیت بدنی تلاش شده است که اعتبار ورزش‌های حوزه همگانی به سمت مناطق کم برخوردار تسری پیدا کند.

احیای سایت ورزش‌های هوایی استان، تجهیز خانه‌های ورزش روستایی و راه‌اندازی خانه جوان استان البرز از دیگر موضوعات اشاره شده در این جلسه بود که فرماندار کرج قول مساعد جهت پیگیری و تحقق آن را صادر کرد.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار