کد خبر: ۷۵۷۴۲
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۱
کرج - رئیس کمیسیون فرهنگی و جوانان شورای شهر کرج، کم‌کاری و بی‌توجهی دستگاه‌های متولی فرهنگ و ورزش را موجب آسیب دیدن بسیاری از فعالان این عرصه و تعطیلی مراکز مرتبط عنوان کرد.

به گزارش آرانیوز:، حجت‌الاسلام علیرضا سعیدی بعد از ظهر امروز چهارشنبه در جلسه کمیسیون فرهنگی، هنری، ورزشی، اجتماعی و جوانان شورای شهر کرج که در سالن جلسات پارلمان محلی برگزار شد، اظهار کرد: کم‌کاری و بی‌توجهی دستگاه‌های متولی فرهنگ و ورزش موجب آسیب دیدن بسیاری از فعالان این عرصه و تعطیلی مراکز مرتبط شده است.

کرج در معرض بیشترین آسیب‌های فرهنگی و اجتماعی قرار دارد

وی، حال فرهنگ و مسائل اجتماعی شهر را ناخوش توصیف کرد و گفت: متأسفانه اگر نگاهی به اخبار و جراید بیندازیم جزو شهرهایی هستیم که در معرض بیشترین آسیب‌های فرهنگی و اجتماعی قرار دارد.

رئیس کمیسیون فرهنگی، هنری، ورزشی، اجتماعی و جوانان شورای شهر کرج با تأکید بر اینکه عزم شورای ششم، قرار دادن موضوعات فرهنگی در رأس امور است، بیان کرد: با تمام قدرت و امکانات، مسائل فرهنگی و اجتماعی شهر را مورد رصد و بررسی قرار خواهیم داد.

وی به احتمال تعطیلی جشنواره تئاتر به عنوان یکی از مهم‌ترین رویدادهای فرهنگی و هنری شهر کرج اشاره و اذعان کرد: متأسفانه این رویداد بزرگ به دلیل عدم پیگیری و استقبال متولیان فرهنگ و هنر شهر، رو به تعطیلی است. این در حالی است که تئاتر یکی از بِرندهای شهر کرج و استان البرز محسوب می‌شود.

سعیدی تصریح کرد: با اهتمام این شورا، اجازه نخواهیم داد مراکز فرهنگی، اجتماعی و ورزشی و همچنین فعالان آن بیش از این آسیب ببینند.

این عضو شورای شهر کرج در عین حال به پیگیری این موضوع از طریق شهردار کرج اشاره کرد و یادآور شد: طی گفت‌وگو با شهردار کرج مقرر شد با ارائه لایحه‌ای از سوی معاونت فرهنگی، حمایت از برگزاری این جشنواره در دستور کار قرار گیرد.

رئیس کمیسیون فرهنگی، هنری، ورزشی، اجتماعی و جوانان شورای شهر کرج، این اقدام را در راستای هدایت جامعه تئاتر کرج برای قرارگیری در قله‌های ارزشمند کشوری و بین‌المللی عنوان کرد.

شکستن نگاه قلک وار به شهرداری یکی از اهداف شورای ششم

وی، شکستن نگاه قلک‌وار به شهرداری را یکی از اهداف این شورا ذکر کرد و افزود: شهرداری کرج با بهره‌مندی بیش از ۱۳ هزار پرسنل، باید اجرای بسیاری از امور را به عهده بگیرد و در فعالیت‌های دیگر دستگاه‌ها، نه به عنوان قلک، که به عنوان یک مشارکت‌کننده، ورود کند.

سعیدی، یادآور شد: بر طبق دیدگاه مشارکتی، هر دستگاه موظف است در قبال آورده‌های شهرداری، آورده‌ای به لحاظ مادی یا معنوی داشته باشد.

در این جلسه لوایحی همچون قرارداد حق انتفاع سوله شهید فخری زاده جهت اختصاص به آموزش کودکان خیابانی و کمک به اعزام تیم تنیس به مسابقات کشوری، مطرح شد.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار