کد خبر: ۷۵۴۸۱
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۴۰۰ - ۲۲:۳۵
اراک- معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مرکزی گفت: معضل اصلی هپکو مالکیت این شرکت بود که با بازگرداندن آن به دولت حل شد و اکنون امیدواریم هپکو به روزهای اوج خود بازگردد.

به گزارش آرانیوز:، سعید فرخی شامگاه شنبه در جلسه بررسی آخرین وضعیت شرکت هپکو با بیان اینکه هپکو نام بزرگی را در خاورمیانه داشته و دارد، اظهار کرد: مسئله بحران مالکیت از همان ابتدا یکی از موضوعات اصلی بود و هر آنچه به سر هپکو آمد ناشی از این معضل بود. پیچیدگی‌های بسیاری را در این عرصه شاهد بودیم و با درایت مجموعه استان و دولت مسئله در سال ۹۸ حل شد و به نتیجه رسیدیم که باید به دولت بازگردد.

وی گفت: شرکت هپکو یکی از نمادهای خاص صنعت استان مرکزی به شمار می‌رود، ولی این شرکت متأسفانه در سال‌های اخیر به یکی از معضلات کشور تبدیل شده بود، حدود چهار سال قبل در همین روزها شرکت در بدترین وضعیت خود بود و با وجود نگرانی‌ها و حقوق‌های معوق جو ملتهبی را در اراک شاهد بودیم که این شرایط شایسته نظام و صنعت کشور و نام هپکو نبود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مرکزی تصریح کرد: معضل مالکیت هپکو در دولت حل شد و پس از آن حل مسئله یک میلیارد و ۲۰۰ میلیارد تومان بدهی در دستور کار قرار گرفت.

وی ادامه داد: با پیگیری در انتهای سال ۹۹ این بحران نیز تعیین تکلیف شد و یکی از گره‌های محکم هپکو باز شد.

فرخی با اشاره به اینکه تمام این تلاش‌ها برای بازگشت هپکو به تولید است، عنوان کرد: در روزهای اخیر شاهد اخبار خوبی از هپکو هستیم و اقداماتی در جهت بازگشت به تولید را شاهدیم و با همه مقاومت و پیگیری کارکنان و کارگران هپکو و تیم مدیریتی استان و شرکت، امیدواریم هپکو روزهای اوج را بازگرداند و رونق تولید را تجربه کنیم.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار