کد خبر: ۷۵۲۹۹
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۸:۲۴
مجموع مبتلایان به ویروس کووید۱۹ در استان چهارمحال و بختیاری تا ظهر امروز به ۷۹ هزار و ۷۵ نفر رسیده است.

به گزارش آرانیوز: بنابر آخرین آمار از سوی وزارت بهداشت و درمان، مجموع بیماران مبتلای به ویروس کووید19 تا ظهر امروز به 5 میلیون و 651  هزار و 961 نفر رسیده است که از این تعداد، 5 میلیون و 135 هزار و 887  نفر بهبود یافته‌اند.

همچنین با فوت 216 بیمار مبتلای به کرونا، مجموع فوتی‌های ناشی از ویروس کرونا به 121 هزار و 563 نفر رسیده، قابل ذکر است که هم‌اکنون  تعداد 5 هزار و 665 نفر در بخش‌های مراقبت‌های ویژه مراکز درمانی کشور بستری هستند.

در استان چهارمحال و بختیاری طبق آخرین آمار اعلام شده از سوی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، در روز گذشته تا ظهر امروز 826 بیمار با علایم بالینی مشکوک به ویروس کرونا به مراکز درمانی استان چهارمحال و بختیاری مراجعه داشتند که از این تعداد 128 نفر بستری شدند.

با بستری شدن 128 نفر در روز گذشته، مجموع بستری‌های در مراکز درمانی و بیمارستان‌های استان به 322 مورد رسیده است که از این تعداد 253 نفر مثبت قطعی و مابقی در انتظار پاسخ آزمایش جهت ابتلا یا عدم ابتلا به این بیماری هستند.

همچنین طبق آمار کرونا در استان تا ظهر امروز، تعداد موارد بستری مثبت جدید 38 نفر و تعداد موارد مثبت سرپایی در روز گذشته تا ظهر امروز 230 نفر اعلام شده است.

گفتنی است در 24 ساعت گذشته 4 مورد فوتی ناشی از ابتلای به ویروس کرونا در استان به ثبت رسیده که مجموع جان‌باختگان ناشی از این ویروس را به یک هزار و 580 نفر رسانده است.

همچنین هم‌اکنون 49 بیمار با حال وخیم و نسبتاً بد در icuهای مراکز درمانی استان چهارمحال و بختیاری تحت مراقبت‌های ویژه تحت مراقبت و درمان بستری هستند.

به گزارش تسنیم از ابتدای همه‌گیری ویروس کرونا در استان تاکنون، 222 هزار و 775 مورد تست و نمونه کرونا گرفته شده است که مجموع مبتلایان به این ویروس در استان به 79 هزار و 75 مورد رسیده است.

بر اساس آخرین رنگ‌بندی شهرستان‌های کشور، نیمی از استان چهارمحال و بختیاری در وضعیت زرد کرونایی و نیمی دیگر در وضعیت نارنجی کرونایی قرار دارند.

به نظر می‌رسد با تداوم روند نزولی کرونا در چهارمحال و بختیاری، شاهد تغییر رنگ و تغییر وضعیت کرونا در شهرستان‌های استان چهارمحال و بختیاری باشیم.

منبع: تسنیم
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار