کد خبر: ۷۵۱۷۳
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۴
یزد- شهردار یزد خواستار بازخوانی مبانی انقلاب و رهنمودهای امام و رهبری در اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان برای نسلی که امام و انقلاب را درک نکرده اند، شد.

به گزارش آرانیوز:ابوالقاسم محی الدینی، صبح شنبه در دیدار با اعضای اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان یزد، اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان را یک مجموعه فکری و تربیتی دانست و خواستار بازخوانی مبانی انقلاب اسلامی و رهنمودهای امام و رهبری در بین دانش آموزان شد.

محی الدینی با اشاره به اینکه بسیاری از افرادی که جریان انقلاب را شکل دادند، انسان‌های تربیت شده این مکتب بودند، از مجموعه انجمن اسلامی خواست تا با مبانی خوبی که در این تشکل حاکم است، مدیر در تراز انقلاب اسلامی تربیت کنند.

وی، وجود دبیرخانه ملی همکلاسی آسمانی را در یزد فرصت خوبی در جهت معرفی و شناساندن شهدای دانش آموز به نسل جدید انقلاب عنوان کرد و افزود: با وجود پرونده های سرگذشت پژوهی شهدای دانش آموز، می طلبد تا اصول و مبانی این شهدای گرانقدر را در قالب های مختلف منتشر و در اختیار دانش آموزان قراردهید.

منظومه فکری تربیتی در دانش آموزان انجمنی یزد اجرا می شود

مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان نیز در ابتدای این دیدار با تشکر از همراهی مجموعه شهرداری یزد در برگزاری برخی برنامه های این تشکل، به فعالیتهای اتحادیه اشاره کرد و گفت: تمامی برنامه های داخلی و عمومی ما از لحاظ محتوایی و اجرایی بر محور دانش آموزی برگزار می شود.

حسین میرشریف با اشاره به تنظیم منظومه فکری تربیتی توسط نماینده رهبری در اتحادیه گفت: در این راستا این سیر از پایه هشتم تا دوازدهم نیز در بین دانش آموزان انجمنی اجرا می شود.

وی همچنین به برگزاری جشنواره های مختلف در طول سال اشاره و مهترین آنها را برگزاری نمایشگاه مدرسه انقلاب در سطح مدارس عنوان کرد و گفت: برای دهمین سال متوالی قرار است که این نمایشگاه بمناسبت گرامیداشت دهه فجر با محوریت دیروزما، امروزما و فردای ما در مدارس متوسطه دوم برپا می شود.

مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان با بیان اینکه از سال ۹۵ دبیرخانه ملی همکلاسی آسمانی در یزد شکل گرفت، گفت: از بین ۷ پرونده شهدای دانش‌آموز کشور که جمع‌آوری شده است، ۳۰۰ پرونده از شهدای دانش‌آموز استان نیز مورد سرگذشت پژوهی قرار گرفته است.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار