کد خبر: ۷۴۵۳۱
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۷
سازمان ثبت اسناد صبح امروز بخشنامه‌ای صادر کرد مبنی بر تأیید برگ سبز به عنوان سند مالکیت و ساعاتی بعد، در قالب مصاحبه معاون امور اسناد، محتوای بخشنامه خود را تکذیب و در عین حال بیان کرد: برگ سبز مبین احراز، بررسی و طی تشریفات قانونی مصرحه است.

به گزارش آرانیوز، مهدی اقبال، معاون امور اسناد سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با تکذیب خبر جایگزینی برگ سبز به جای گواهی نقل و انتقال مراکز تعویض پلاک برای صدور سند رسمی در دفاتر اسناد رسمی گفت: بخشنامه جدید سازمان ثبت اسناد ارتباطی به جایگزینی برگ سبز با گواهی نقل و انتقال ندارد!

وی گفت: با توجه به اینکه در صراحت ماده 29 قانون رسیدگی به تخلفات راهنمایی و رانندگی مصوب سال 1389 تصریحی در خصوص ملاحظه گواهی نقل و انتقال خودرو، قبل از انتقال خودرو ندارد بنابر این سران دفاتر مستقلاً می‌توانند نسبت به صدور سند خودرو اقدام کنند.

اقبال افزود: بر اساس بخشنامه جدید، برگ سبز صادره از مراکز تعویض پلاک، ابرازی از طرف دارنده خودرو که مبین احراز، بررسی و طی تشریفات قانونی مصرحه بوده کفایت می‌کند و از این پس به گرفتن تأییدیه از مراکز تعویض پلاک قبل از انتقال قانونی خودرو در دفاتر اسناد رسمی نیازی نیست.

معاون سازمان ثبت اسناد و املاک کشور یادآور شد: قبلاً بخشنامه‌ای از سوی معاونت امور اسناد سازمان ثبت صادره شده بوده که از سوی دیوان عدالت اداری ابطال شد و بر مبنای آن باید گواهی تأییدیه انتقال خودرو دریافت می‌شد.

اقبال تأکید کرد: بعضاً متأسفانه بخشنامه جدید امور اسناد را مبنی بر قبول برگ سبز به جای گواهی نقل و انتقال تلقی کرده‌اند در حالی که چنین نیست و بخشنامه صادره ارتباطی به برگ سبز ندارد.

منبع: تسنیم
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار