کد خبر: ۷۲۹۴۵
تاریخ انتشار: ۰۶ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۷
ارومیه- معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی گفت: طبق اعلام وزارت بهداشت، ۱۷ شهرستان در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارد که نشان دهنده وضعیت بسیار وخیم شهرستان های مختلف است.

به گزارش آرانیوز:علی مصطفوی صبح شنبه در جلسه کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد مقابله با کرونا در آذربایجان غربی افزود: ارومیه به همراه ماکو، شوط، پلدشت، سلماس، چایپاره، چالدران و خوی در شمال و همچنین میاندوآب، مهاباد، بوکان، نقده، اشنویه، پیرانشهر، سردشت، تکاب و شاهین دژ در جنوب استان وضعیت قرمز کرونایی دارند.

وی اضافه کرد: طی هفته گذشته شهرستان پیرانشهر وضعیت نارنجی داشت که با بررسی‌های جدید صورت گرفته، وضعیت آن شهر نیز قرمز شده است.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی با اعلام هشدار جدی نسبت به ضرورت رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی اظهار کرد: استفاده از ماسک و پرهیز از تجمع به ویژه اجتناب از سفرهای غیرضروری در همه استان از جمله مهمترین اقداماتی است که باید رعایت شود.

وی افزود: فرمانداران و مدیران دستگاه‌های مرتبط نیز نسبت به اجرای محدودیت‌های ابلاغی ستاد ملی مقابله با کرونا متناسب با وضعیت شهرها از جمله دورکاری ادارات، ترددهای شبانه و فعالیت صنوف اهتمام ویژه داشته باشند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی آذربایجان غربی گفت: در شبانه روز گذشته، ۲۰۳۰ تن در آذربایجان غربی به کرونا مبتلا و ۴۰۹ تن از آنان در مراکز درمانی بستری شدند.

آقازاده اظهار کرد: با بستری شدن این تعداد بیمار، کل بستری شدگان سندرم حاد تنفسی در آذربایجان غربی به ۲۰۳۵ نفر رسید از این تعداد بیشترین تعداد بستری‌ها با ۱۳۴ نفر در ارومیه، ثبت شده است.

وی با بیان اینکه ۳۰۲ نفر از بستری شدگان در بخش‌های مراقبت‌های ویژه هستند و ۷۷ نفر نیز فقط با استفاده از ونتیلاتور تنفس می‌کنند، افزود: در این مدت ۳۰ بیمار شامل ارومیه ۱۳ بیمار، خوی ۵ تن، میاندوآب ۳ بیمار، مهاباد و تکاب هریک دو نفر، ودر هریک از شهرستان‌های بوکان، چایپاره، سلماس، شوط، و نقده یک نفر جان باختند و مجموع فوتی‌های ناشی از کرونا در استان به ۵۴۱۳ نفر رسید.

از ابتدای شیوع ویروس کرونا ۲۳۰ هزار و ۱۱۲ تن به این بیماری مبتلا شده‌اند.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار