کد خبر: ۷۲۵۲
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۴ - ۲۲:۱۱
سناتور «چاک شومر» مرد شماره ۳ دموکرات ها در سنای آمریکا با اعلام مخالفت خود با توافق هسته ای ۱۴ جولای با ایران، راه خود را از «باراک اوباما» رئیس جمهور هم حزبی خود جدا نمود.

ضربه مهلک به اوباما/ مخالفت مرد شماره ۳ دموکرات‌ها با «برجام»

به گزارش آرانیوز، بر اساس بیانیه ای که پایگاه «نیویورک دموکرات» اوخر وقت دیروز برای سایت تحلیلی «مدیوم» ارسال کرد، سناتور چاک شومر دموکرات و نماینده ایالت نیویورک مخالفت خود را با توافق هسته ای ۱۴ جولای (۲۳ تیر ماه) کشورهای ۱+۵ با ایران موسوم به «برجام» اعلام کرده است.

شومر در بیانیه خود تصریح کرد که مخالفتش با برجام بر این اساس است که اگر کسی فکر کند که ایران پس از برقراری روابط با غرب و کاهش انزوای اقتصادی و سیاسی، مواضع افراطی خود را تعدیل خواهد نمود، آنگاه باید توافق هسته ای را مورد تأیید قرار دهد.

وی در ادامه مدعی شد: احتمال کمی دارد که ایران از راهکارهایی برای عبور از نظام بازرسی ها و تحریم ها عبور نکرده و برای تبدیل خود به قدرت هسته ای پس از ۱۰ سال تلاش نکند. همچنین، ایران از منابع آزاد شده اش به احتمال زیاد برای ماجراجویی های مداخله جویانه در منطقه استفاده خواهد نمود.

گزاش ها حاکی است، در صورتیکه پس از فرجه آگوست رأی منفی به توافق هسته ای داده شود، این سناتور دموکرات قصد دارد مواضع مخالف خود را با برجام حتی در رقابت های انتخاباتی آمریکا نیز حفظ کند.

اقدام سناتور چاک شومر که یک یهودی از ایالت نیویورک است،‌ ضربه محکمی به دولت باراک اوباما محسوب می شود؛ زیرا وی از حامیان سرسخت رژیم صهیونیستی بوده و نمایندگی ایالتی را بر عهده دارد که جمعیت قابل توجهی از یهودیان آمریکا را در خود جای داده است.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها