کد خبر: ۷۱۵۸۹
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۳:۲۲
کرمان - مدیر گلزار شهدای کرمان از برگزاری مراسم عزاداری با رعایت پروتکل‌های بهداشتی طی ماه محرم در گلزار شهدای کرمان خبر داد.

به گزارش آرانیوز:محمد رضا حسنی سعدی  با اشاره به حضور یک هزار و ۱۵ شهید در گلزار شهدای شهر کرمان اظهار کرد: گلزار شهدای کرمان با خاکسپاری سردار شهید سلیمانی، گلزاری کاملاً متفاوت و شاخص در کل کشور شده است.

وی ادامه داد: یکی از شاخص ترین و برجسته‌ترین گلزارها در بین ۱۹ هزار گلزار شهید کشور مربوط به شهر کرمان است.

حسنی سعدی، کرونا را یکی از موانع بر سر راه توسعه و تجهیز بیشتر گلزار شهدای کرمان دانست و افزود: تاکنون چندین مرتبه به صراحت اعلام شده که راه‌ها باید به دلیل شیوع کرونا بسته شود و به استان‌های دیگر اعلام کرده‌ایم زائر به کرمان اعزام نکنند.

اسکان ۶۰۰ زائر طی امسال

وی گفت: تصور می‌کنم دلیل دوم عدم توسعه یافتگی گلزار شهدای کرمان این است که برخی مسئولان هنوز متوجه اهمیت و عمق مطلب و جایگاه والای گلزار نشده‌اند.

مدیر گلزار شهدای کرمان با اشاره به اینکه متأسفانه در این دو سال، فرصت ساماندهی بیشتر گلزار را از دست داده‌ایم، افزود: متأسفانه به جایگاه واقعی گلزار کمتر توجه شده است.

وی به ساخت ۲۰ چشمه سرویس بهداشتی توسط بخش خصوصی در انتهای پارکینگ گلزار اشاره کرد و گفت: نیاز به ساخت سرویس بهداشتی بیشتر از این میزان است، در کنار آن به چندین چشمه حمام و محل اسکان برای زائران هم نیاز داریم.

حسنی سعدی با بیان اینکه گلزار شهدای کرمان هیچ ردیف بودجه خاصی ندارد، بیان کرد: در چهار ماه گذشته ۶۰۰ زائر از استان‌های دیگر در کرمان اسکان داده شده که البته این مساله به صورت خودجوش و مردمی بوده است.

محدودیت فضای فیزیکی در گلزار شهدای کرمان

وی گفت: مرمت و نگهداری فیزیکی گلزارهای شهدا به عهده شهرداری‌ها و امور فرهنگی و مدیریتی به عهده بنیاد شهید است.

مدیر گلزار شهدای کرمان بیان کرد: اسکان موقت، سرویس بهداشتی، حمام و سرویس‌های حمل و نقل و راه‌های دسترسی آسان‌تر از جمله مسائلی است که نیاز است در گلزار شهدای کرمان در نظر شود.

وی همچنین گفت: یکی از مشکلاتی که با آن مواجه هستیم بحث محدودیت فضای فیزیکی است که این مساله سبب شده امکان گسترش گلزار وجود نداشته باشد.

وی ادامه داد: براساس تصمیم مسئولان استان کرمان، طراحی برنامه جامع آینده گلزار شهدا به عهده قرارگاه خاتم گذاشته شده است.

آمادگی برای اسکان روزانه ۱۰۰۰ نفر در کرمان با پایان کرونا

حسنی سعدی به تفاهم نامه سپاه ثارالله کرمان با آموزش و پرورش در خصوص استفاده از ظرفیت اردوگاه جوادیه اشاره کرد و افزود: بر اساس این تفاهم نامه در صورت اعلام رسمی در زمینه رفع کرونا، آمادگی اسکان روزانه هزار نفر در استان را داریم.

وی با اشاره به نصب ۵ سایبان در گلزار شهدای کرمان گفت: همچنین پی گیری تهیه ۲۵ چتر سایبانی دیگر برای گلزار هستیم.

مدیر گلزار شهدای کرمان بیان کرد: مجوز برگزاری مراسم عزاداری با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در ماه محرم را از رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان گرفته‌ایم.

وی گفت: صبح‌ها مراسم قرائت زیارت عاشورا و بعد از نماز مغرب و عشاء مراسم عزاداری با رعایت فاصله و در فضای باز برگزار می‌شود.

حسنی سعدی از در نظر گرفتن ویژه برنامه‌هایی در روزهای تاسوعا و عاشورا در گلزار شهدای کرمان خبر داد و افزود: امیدواریم طرح جامع گلزار سریع‌تر آماده شود.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار