کد خبر: ۷۱۳۴۵
تاریخ انتشار: ۰۹ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۲۰
شیراز - معاون علوم پزشکی شیراز گفت:از ۳۶ شهرستان استان فارس، ۲۸ شهرستان در وضعیت قرمز و حاد کرونایی، ۶ شهرستان در وضعیت نارنجی و ۲ شهرستان در وضعیت زرد هستند.

به گزارش آرانیوز:دکتر عبدالرسول همتی با اعلام آخرین آمارهای مربوط به کروناویروس در استودیو سلامت فارس بیان کرد: در طول بحران بیماری کووید ۱۹، در مجموع یک میلیون و ۲۰۳ هزار و ۱۹۱ تست تشخیصی شامل تست مولکولی یا PCR و تست سریع در فارس انجام شده است که از این تعداد، یک میلیون و ۷۶ هزار و ۷۶۵ مورد تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان بوده و با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۳۱۷ هزار و ۶۸۶ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون، ۱۲۶ هزار و ۴۲۶ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۲۲ هزار و ۶۹۹ بیمار مثبت شناسایی شده و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۳۴۰ هزار ۳۸۵ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.

معاون بهداشت دانشگاه اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته، ۴۲۰ بیمار جدید مبتلا به کروناویروس در بیمارستان‌های استان بستری شده‌اند و هم اکنون سه هزار و ۲۶۶ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۳۰۵ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

او ضمن ابراز تأسف از آمار بالای جانباختگان روز گذشته در اثر کرونا در فارس، مجموع آمار جان باختگان از ابتدای شیوع کرونا تا امروز، نهم مرداد را پنج هزار و ۱۸۱ نفر اعلام کرد. دکتر همتی در ادامه از بهبودی ۲۹۹ هزار و ۹۱۷ نفر از ابتدای شیوع بیماری تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند.

این مقام مسئول در دانشگاه عنوان کرد: بر طبق آخرین آمارهای موجود، ۷۵۱ هزار و ۷۴۲ دُز واکسن تاکنون به گروه‌های هدف تزریق شده است و علاوه بر گروه‌های سنی ۵۵ سال به بالا، برنامه ریزی برای سایر گروه‌های سنی نیز انجام شده و واکسیناسیون این گروه‌ها نیز در حال انجام است.

دکتر همتی با اعلام گروه‌های هدف جدید واکسیناسیون در استان فارس گفت: معلمان، کارکنان مدارس و رانندگان سرویس‌های مدارس، اساتید حوزه و دانشگاه، خبرنگاران، زندانیان، رانندگان حمل و نقل درون شهری و برون شهری، رانندگان ریلی، جاده‌ای، دریایی و هوایی، کارکنان بانک‌ها، کارکنان مراکز شماره گذاری و تعویض پلاک، ممیزان بهداشتی و دفاتر خدمات سلامت، قضات و کارکنان دادگستری و دادگاه‌ها، بیمارن مبتلا به دیابت و بیماران خاص که تاکنون واکسن دریافت نکرده‌اند، می‌توانند بعد از دریافت پیامک، برای تزریق واکسن به مراکز و سالن‌های تزریق واکسیناسیون مراجعه کنند.

معاون بهداشت دانشگاه با اشاره به آخرین آمار اعلام شده از وزارت بهداشت مبنی بر افزایش تعداد شهرهای قرمز نسبت به هفته گذشته افزود: در حال حاضر از ۳۶ شهرستان استان، ۲۸ شهرستان در وضعیت قرمز و حاد کرونایی هستند که با وضعیت حاد پیش آمده در استان، ۶ شهرستان در وضعیت نارنجی و ۲ شهرستان در وضعیت زرد به سر می‌برند.

دکتر همتی تاکید کرد: بهترین راه برای جلوگیری از انتشار کروناویروس و یاری کردن مدافعان سلامت، تعهد عمومی مردم به رعایت اصول بهداشتی و خود مراقبتی است.

او از مردم استان خواست تا با رعایت اصول خود مراقبتی، پیشگیری و رعایت دستورالعمل‌ها و پروتکل‌های بهداشتی در دستور کار خود قرار بدهند تا کادر درمان با کنترل بهتر بیماری، بتوانند صحت و سلامتی را برای شهروندان به ارمغان بیاورند.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها