کد خبر: ۷۱۳۳۱
تاریخ انتشار: ۰۹ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۴۶
بجنورد- معاون توسعه مدیریت استاندار خراسان شمالی گفت: خراسان شمالی نسبت به سایر استان‌ها در شیب ملایم‌تر شیوع کرونا قرار دارد اما همجواری با خراسان رضوی شرایط را سخت تر می‌کند.

به گزارش آرانیوز:علی بیگ زاده صبح شنبه در ستاد مدیریت بیماری کرونا خراسان شمالی که در سالن جلسات استانداری برگزار شد، با تاکید بر اینکه فعالیت ستاد کرونا تا ریشه کنی این ویروس ادامه دارد، اظهار کرد: برگزاری هرگونه مراسم عروسی و عزا باید مطابق با رنگ بندی شهرستان‌ها انجام شود و تخلف از این قوانین موجب برخورد جدی و قاطعانه دستگاه‌های اجرایی متولی می‌شود.

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار خراسان شمالی با بیان اینکه وضعیت رعایت پروتکل‌های بهداشتی در سطح استان ضعیف است، تصریح کرد: رعایت پروتکل‌های بهداشتی باید با شدت بیشتری پیگیری شود تا جامعه بیش از این آلوده نشود.

وی افزود: فارغ از تغییر دولت، وظیفه ما خدمتگزاری به مردم است لذا تمام مدیران دستگاه‌های اجرایی استان و فرمانداران باید در اجرای مصوبات ستاد ملی و استانی کرونا کوتاهی نکنند در غیر این صورت باید پاسخگو باشند.

بیگ زاده با اشاره به سرعت بالای انتشار ویروس دلتا در سطح کشور نیز گفت: هرچند خراسان شمالی نسبت به سایر استان‌ها در شیب ملایم‌تری قرار دارد اما به دلیل همجواری با خراسان رضوی باید برنامه ریزی های متفاوت‌تری انجام شود.

معاون استاندار خراسان شمالی در خصوص حوزه واکسیناسیون نیز گفت: تا پایان مرداد ماه بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا ۷ میلیون دوز واکسن تزریق می‌شود بنابراین خراسان شمالی نیز از سطح ملی مطالبه بیشتری داشته باشد.

وی تصریح کرد: در حال حاضر روستاییان بالای پنجاه سال، عشایر بالای هجده سال، معلمان، رانندگان, کارکنان بانک، قوه قضائیه و خبرنگاران واکسینه خواهند شد.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار