کد خبر: ۷۱۳۲۹
تاریخ انتشار: ۰۹ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۴۳
مشهد ـ شورای اسلامی شهر مشهد با صدور پیامی، ضمن متذکر شدن وضعیت خطرناک کرونا در مشهد، از هموطنان خواست برای حفظ سلامت خود به مشهد سفر نکنند.

به گزارش آرانیوز:به دنبال شیوع گسترده ویروس کرونا و سویه جهش یافته آن در خراسان رضوی و مشهد، شورای اسلامی شهر مشهد به صدور پیامی از هموطنان خواست از سفر به این شهر خودداری کنند.

متن پیام به این شرح است؛ در پیک پنجم کرونا، مشهد تمام رکوردهای مربوط به پیک‌های گذشته خود را شکسته و شرایط وخیم‌تری را شاهد هستیم. طی پیگیری‌های صورت گرفته توسط شورای شهر مشهد، متأسفانه تجربه ۳ روز اخیر در شهرمان، به لحاظ تعداد بیماران کرونایی بستری، فوتی‌های ناشی از کروناو مراجعه‌کنندگان با تست مثبت و نیازمندان مراقبت‌های ویژه ICU ، در قیاس با ۱۸ ماه اخیر بی‌سابقه بوده است.

با توجه به بیانیه سازمان نظام پزشکی مرکز استان و جمعی از اساتید دانشگاه علوم پزشکی و پزشکان مشهد، از عموم شهروندان عزیز و فهیم مشهدی تقاضا می‌کنیم که از حضور در مهمانی‌های خانوادگی، مجالس مختلف و تجمعات پرهیز کنند چراکه تجربه نشان داده ستاد ملی مقابله با کرونا توفیقی در بحث تعطیلی شهرهای با وضعیت قرمز و بحرانی کشور نداشته و تنها راه پیش روی همه ما، تکیه به روش‌های خودکنترلی است.

بررسی آمار مربوط به بیماران کرونایی بستری در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی نشان می‌دهد که یک سوم این افراد، غیربومی هستند که نشان از حضور چشمگیر مسافران و زائران در مشهد است. از عموم هموطنان و شیفتگان بارگاه منور رضوی درخواست می‌کنیم، حداقل برای حفظ سلامت خود و خانواده‌شان از سفر به مشهد جدا پرهیز نمایند.

امیدواریم هرچه زودتر با مناسب شدن شرایط و گذر از این وضعیت بحرانی، فرصت زیارت حرم مطهر امام‌رضا (ع)، بدون تهدید شدن سلامت افراد، فراهم آید.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار