کد خبر: ۷۱۲۱۸
تاریخ انتشار: ۰۷ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۶
سنندج- استاندار کردستان گفت: ثبت جهانی منظر فرهنگی هورامان در یونسکو موجب هموار شدن توسعه اقتصاد گردشگری در این استان می شود.

به گزارش آرانیوز:بهمن مرادنیا سه شنبه شب در ویژه برنامه ثبت جهانی منظر فرهنگی اورامان در عمارت خسروآباد سنندج اظهار کرد: صنعت گردشگری از بزرگترین صنایع در حوزه اقتصاد محسوب شده و استان کردستان با ویژگی‌های منحصر به فرد فرهنگی، تاریخی و طبیعی می‌تواند جایگاه ویژه در صنعت گردشگری کشور داشته باشد.

وی افزود: ثبت منظر فرهنگی هورامان در سازمان جهانی یونسکو نویدبخش توسعه اقتصادی در منطقه هورامان و استان کردستان خواهد بود.

استاندار کردستان خاطرنشان کرد: آداب و سنن و فرهنگ مردم هورامان سرمایه‌ای برای همه ایرانیان بوده و اکنون این ویژگی فرهنگی به میراثی برای جهانیان تبدیل شده است.

مرادنیا ثبت جهانی منظر فرهنگی هورامان را به همه کردستانی‌ها به ویژه ساکنان منطقه هورامان تبریک گفت و افزود: حفاظت از ارزش‌های فرهنگی موجب تقویت دیگر حوزه هاست.

استاندار کردستان اظهار کرد: بخش اعظم منطقه هورامان در کشور ایران قرار گرفته و بخش کوچکی نیز در کشور عراق واقع شده است و سازمان یونسکو تنها بخش ایران را به عنوان میراث جهانی اعلام کرده است.

مرادنیا افزود: آمادگی داریم تجربیات خود را در اختیار طرف عراقی قرار دهیم تا منطقه هورامان را در آن کشور به این محوطه ثبت شده الحاق کند.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار