کد خبر: ۷۱۱۸۳
تاریخ انتشار: ۰۷ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۶
مشهد ـ مدیر امور مجاورین آستان قدس رضوی گفت: طرح پخت و توزیع حدود ۷ هزار قرص نان صلواتی به مناسبت فرا رسیدن عید غدیرخم بین ساکنان محلات حاشیه شهر مشهد اجرا می‌شود.

به گزارش آرانیوز:با فرا رسیدن روز عید غدیر، روزی به نام مولا امیرمؤمنان، پیروان و شیعیان به تأسی از رسم و مشی امام خود، به دستگیری از محرومان و مستضعفان همت می‌گمارند، جمعی از نانوایان نیکوکار مشهدی به عشق مولا علی (ع)، نان در خانه نیازمندان می‌برند.

هادی غلامی با تشریح جزئیات این طرح معنوی در روز عید غدیر اظهار کرد: هر ساله در چنین مناسبتی، گروهی از صنف نانوایان عضو کانون‌های خدمت رضوی محلات شهر مشهد با مساعدت مدیریت امور مجاورین، دست به پخت نان و توزیع بین خانوارهای نیازمند می‌زنند.

مدیر امور مجاورین آستان قدس رضوی اضافه کرد: امسال نیز ۵ نانوایی مستقر در نقاط حاشیه‌ای شهر مشهد اعم از منطقه پنجتن، بلوار توس، منطقه گلشهر، شهرک حر و شهرک نجف، هر کدام بین ۱۲۰۰ تا ۱۴۰۰ قرص نان می‌پزند که در مجموع حدود ۷ هزار قرص نان صلواتی آماده توزیع در روز عید خواهد شد.

شایان ذکر است، مجموعه بنیاد کرامت رضوی، طرح‌های متنوعی برای حمایت از اقشار آسیب‌پذیر حاشیه‌نشین مشهد در روز عید غدیر در دست اقدام دارد که اطعام نیازمندان با ۸۴ هزار پرس غذای گرم، اکرام خانواده سادات و برگزاری جشن‌های عیدانه در سطح شهر، تنها بخشی از این برنامه‌ها هستند.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار

کوت عبدالله یکی از شاهرگهای ورودی کلانشهر اهواز و با جمعیت ۵۶۲۵۲ نفرمحسوب می شود/شهرداری کوت عبدالله به کارگاه عمرانی تبدیل می شود. و شورای شهر با سید سعید باب المراددر میدان/اعتماد،مهره تایید اعضای شورای شهرو استقبال چشمگیر مردم ولایتمدار، مدیران و کارکنان شهرداری کوت عبدالله( شهرستان کارون) از انتخاب متخصص با برنامه، مرد عمران،مدیر جهادی میدانی و مردمی از سید سعید باب المرادبه عنوان شهردار کوت عبدالله/حکم‌ سعید باب المراد گزینه منتخب شورای شهر کارون در کارتابل استاندار خوزستان/ شاه کلید شهرداری کوت عبدالله در دست مردی از جنس مردم و یک انتخاب طلایی و چشم اندازی روش در انتظار شهرستان کارون/مردم‌‌شهرستان کارون در انتظار دمیدن روحی تازه در کالبد شهرداری کوت عبدالله هستند /مدیریت شهری جای آزمون و خطا نیست/نوید نشاط در شهرستان کارون احساس خواهد شد./ باب المراد:سرمایه گذاران باید به سمت مناطق محروم هدایت شوند و یک برنامه های کوتاه مدت ،میان مدت و بلند مدت به استقبال شهرداری کوت عبدالله آمدم./دیدار باب المراد گزینه منتخب شورای شهر و نشست با برخی نمایندگان مجلس و مدیران ارشد استان بر جذب اعتبارات ملی واستانی خبر داد./ عملکرد باب المراد در منطقه یک شهرداری اهوازدر سالهای اخیر بر کسی پوشیده نیست و نمونه آن ساماندهی خیابان امام خمینی (ره) است