کد خبر: ۷۱۱۴۲
تاریخ انتشار: ۰۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۸
سخنگوی کمیسیون آیین‌نامه داخلی مجلس نشست این کمیسیون درباره بررسی گزارش شفافیت آرای نمایندگان را که طی آن برخی اصلاحات و تغییرات صورت گرفت، تشریح کرد.

به گزارش آرانیوز/در تشریح نشست صبح امروز و روز گذشته(سه شنبه و چهارشنبه 5 و 6 مرداد ماه) کمیسیون آیین نامه داخلی با موضوع رسیدگی به گزارش این کمیسیون پیرامون شفافیت آرای نمایندگان، گفت: در این جلسات به بررسی پیشنهادات نمایندگان برای اصلاح گزارش کمیسیون درباره طرح شفافیت آرای نمایندگان پرداختیم.

وی افزود: پیش از این قرار بود برخی موارد که نیاز به رأی گیری مخفی دارد با درخواست 15 نماینده و بدون ارائه توضیح در صحن مورد پذیرش قرار گیرد که در مصوبه امروز مقرر شد نماینده پیشنهاد دهندگان غیرعلنی شدن رأی گیری یک موضوع، توضیحات خود را به مدت 5 دقیقه ارائه کند.

محمودی ادامه داد: همچنین مقرر شد رأی گیری برای معاهدات، قراردادها و مقاوله نامه های بین المللی به صورت شفاف باشد.

وی اضافه کرد: در مصوبه بعدی مقرر شد از آنجایی که امکان تغییر در دستور کار هفتگی صحن و کمیسیون ها وجود دارد، این دستورکار به جای یک هفته قبل، سه روز قبل منتشر شده و به اطلاع عموم برسد.

سخنگوی کمیسیون آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: در نهایت مقرر شد جلسات هیأت رئیسه مجلس برای سایر نمایندگان مجلس نیز قابل پخش و انتشار باشد./

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار